AMD FX X8 9590 İşlemciye uygun Anakart ?

ISpideR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Seçtiğin anakart sayfasında desteklenen işlemciler yazar. Senin bulduğunun linki :

Anakart - CROSSHAIR V FORMULA-Z - ASUS

Anakart cpu arası fiziksel uyum soket ile olur. Mesela senin seçtiğin işlemcide, socket AM3+
yazıyor, bu soketi destekleyen anakart seçmen gerekiyor.
AMD FX İşlemciler

AMD, intel seçimi sana kalmış ancak AMDler daha sıcak çalışır ve enerji tüketir, senin seçimin 220w, bu da senin PSU'ya yapacağın yatırımı duruma göre arttırabilir.

Bütçeni belirtirsen forumda kasa toplama önerisi veren çok kişi var. (ben değil)

Selamlar

Amd fiyat performans gibi geldi o yüzden sordum.
Ben bi kere alip uzun sure kullanirim 5000-6000 e kadar cikarim o yüzden.Eğer bana video edit + oyunlarda ultrada kasmadan 1080 p video çektiren bi PC toplarsaniz sevinirim bu konuda çok bilgili degilim

Merhaba,
Linkteki anakart sisteme uymayabilir. Nedeni ise işlemci için 140W'a kadar destek vermesi. Senin işlemcin 220W kadar güç tüketimi yapabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah martı telefondan yazdığım için alıntı yapamıyorum. Lütfen kafandan birleyler atma. Bu işlemci için ana kart seçimi öyle rast gele sokete göre olmaz. Bu işlemci için uyumlu analart çok az. Bir üzerimdeki arkadaş doğru söylemiş. Eğer sökete bakarak alırsan işlemcin donma yapacak, darboğraz yapacak vb şeyler yapacak. Seçimini recep baltaşın önerilerine göre yap.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı