AMD FX6100 overclock

alperen emre

Yoctopat
Daha fazla  
RX 550.
16 GB RAM.
AMD FX6100 işlemci.
500 watt PSU.
Anakart modelim 960gc -GS FX p1.10
Bilgisayarıma overclock yaptım 3.80 GHz kadar çıkardım ama şimdi PC de kasma var.
6 çekirdek işlemcimin sadece 3 ünün kullanabiliyorum baştan yardımcı olursanız sevinirim :)

Voltaj verdiniz mi? Voltaj yetersiz geldiğinden veya aşırı ısıdan çekirdekler kendini kapatıyor olabilir. Prime95 ile teste sokun bakalım ''worker stopped'' hatası veriyor mu?

evet worker stopped hatası verdi
Voltaj verdiniz mi? Voltaj yetersiz geldiğinden veya aşırı ısıdan çekirdekler kendini kapatıyor olabilir. Prime95 ile teste sokun bakalım ''worker stopped'' hatası veriyor mu?
ben bide fazla anlamıyorum interetden bakarak yapmaya çalıştım galiba
ayarları bozduk :(

Worker stopped hatasının bir çok sebebi olabiliyor. İşlemcinin silikon kalitesinden dolayı o hızlara çıkamaması, voltaj yetersizliği, anakart üzerindeki mosfetlerin aşırı ısınması vs. vs. Deneme-yanılma yaparak voltajsız bir şekilde en yüksek frekansı yakalamaya çalışın.

bios ayarlarını sıfırladım bios pilinede söktüm işlemci kullanımı sürekli %100 de kalıyor pc acılırken çizgi işaretinde kalıyor
Worker stopped hatasının bir çok sebebi olabiliyor. İşlemcinin silikon kalitesinden dolayı o hızlara çıkamaması, voltaj yetersizliği, anakart üzerindeki mosfetlerin aşırı ısınması vs. vs. Deneme-yanılma yaparak voltajsız bir şekilde en yüksek frekansı yakalamaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı