AMD FX6100 ve RX 460 Rust FPS düşmesi

Zeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar Technopat ailesi size bir sorum var. Normalde bu soruyu o kadar uzun tutardım ki çünkü gerçekten artık başım ağrıyor ama sizin değerli gözünüzü dertlerimle yormak istemedim. Gelelim konuya ben Rust oynamayı çok seven bir insanım ve oynadığım bilgisayar Rust haritası olan Barren'da oynamama izin veriyor ama Proudical haritada oynamama izin vermiyor. Son günlerde Rust oynarken her 3 veya 5 dakikada bir FPS'im 20 ile 30 arasına düşüp, 10 saniye sonra 60 FPS'e tekrar çıkıyor. Bilgisayarımın soğutma konusunda sıkıntıları VA, r onun önlemini aldım. Yaklaşık 4 gün önce nanokatalog.com dan 2 adet 83 CFM fan ve termal macun sipariş ettim. Daha elime ulaşmadı fakat bu FPS probleminin neden olduğunu merak ediyorum ve size sormak istedim.

Ek: FPS düştüğünde kasanın bir parçasının sesi daha gür çıkıyor ve FPS düzelene kadar da ses öyle kalıyor. Bir de bana yeni bilgisayar zamanı gelmiş demeyin, gücüm yetmiyor.

Sistemim:
Anakart: ASUS M5A78L-M LX3
Ekran Kartı: MSI AMD RX 460 2 GB
RAM: GSKİLL Ripjaws F3-12800CK9D 8 GB DDR3 1600Hz 4X4
İşlemci: AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner açın, nasıl kullanacağınız hakkında bilginiz yoksa bunun hakkında birçok makale var.
FPS'in düştüğü andaki değerleri buraya atın.
Dediğiniz Çok zor olacak yani rustta alt tab atmak zor neyse deneyecem teşekkür ederim. bir de birşey gözlemledim masaüstünde voltage sürekli 300 den 1750 çıkıp inip duruyor
ss1.PNG
ss2.PNG

Son düzenleme:
Dediğim olay bu değil, oyun içi göstergeleri açacaksınız.
Yok ben sadece söyledim bu arada çok teşekkür ederim tek yardım eden sizsiniz birazdan atacağım fotoğrafları.
Kusuruma bakma biraz geç cevap verdim buyur
FPS Düştüğü an:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fps Normal iken:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım bu mesajı görürsün.
Bu arada tekrardan özür dilerim geç cevap verdiğim için üstte attım videoyu
Abi bir de bir şey söyleyeceğim, FPS düştüğünde Gpu kullanımı %0 oluyor.

Son düzenleme:
Peki bu sorun yeni oluşan bir olay mı yoksa herhangi bir şey yaptıktan sonra mı böyle bir sorun ortaya çıktı?
İstersen ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldır sonra en güncel sürücüyü kur. Windows 10 1903 ile dene. Daha sorun devam ederse donanım kaynaklıdır. Anlamadığım bir nokta var, imzandaki anakartta 2 RAM slotu bulunmakta ve sen 4X4 yani 16 GB modül takılı yazmışsın. RAM'in kaç GB? 4X2 mi?

Ek: Anakartında PCI Express 3.0 yok ve diskini SATA 2'den bağlanıyorsun yani bu sorun disk kaynaklı da olabilir, anakart sorunlu da.

Son düzenleme:
Peki bu sorun yeni oluşan bir olay mı yoksa herhangi bir şey yaptıktan sonra mı böyle bir sorun ortaya çıktı?
İstersen ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldır sonra en güncel sürücüyü kur. Windows 10 1903 ile dene. Daha sorun devam ederse donanım kaynaklıdır. Anlamadığım bir nokta var, imzandaki anakartta 2 RAM slotu bulunmakta ve sen 4X4 yani 16 GB modül takılı yazmışsın. RAM'in kaç GB? 4X2 mi?

Ek: Anakartında PCI Express 3.0 yok ve diskini SATA 2'den bağlanıyorsun yani bu sorun disk kaynaklı da olabilir, anakart sorunlu da.
Son 1 yıldır garip sorunlarla karşılaşıyorum, HDD Tune+ programı ile 5 saatlik bir test yapmıştım hardiske sorun çıkmadı bir daha yapacağım fakat zaten harddisk'im yavaşladı gözlemlediğim kadarıyla DDU yu zaten her 2 ayda bir Default Wattman hatası aldığım için 2 ayda bir sürücüyü kaldırıp başka güncelleme kurdum herneyse, Anakart'ı nasıl test edeceğimi bilmiyorum hard disk sata 2.0 zaten 3 yıldır böyle kullanıyorum bu sorun son zamanlarda çıktı bu arada 4X2 Yazıyor ramde abi yani 8gb, Aklımda ssd i alıp her ne kadar sata 2 ye bağlasamda yinede faydalı olacak diyorlar kullanmak var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı