i5 6600K ve RX 460 sistem ısınma ve FPS düşmesi

m.kilavuzoglu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sistemim resimdeki gibi ama FPS droplari ve aşırı ısınma yaşıyorum (PUBG ve Battlefield 1). Nasil bi yol izleyebilirim yardimci olur musunuz? Islemcilerde 'K' seçimi icin Z Chipset anakartimizin olmasi gerekiyormus ben bunu bilmiyordum acaba darbogazin sebebi onunla alakali mi? Şimdiden teşekkürler...

IMG-20180519-WA0005.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
K işlemciyi OC olmayan anakartlara da takabilirsiniz sorun olmaz. Sisteminizde darboğaz olmaması lazım. PUBG zaten optimizasyon sorunlu oyun, BF1'de işlemci özürlü oyun. 7. Nesil i5'ler de bile kasıyor. Sisteminizde sorun yok gibi. Isı değerleriniz ney ?

Son düzenleme:
K işlemciyi OC olmayan anakartlara da takabilirsiniz sorun olmaz. Sisteminizde darboğaz olmaması lazım. PUBG zaten optimizasyon sorunlu oyun, BF1'de işlemci özürlü oyun. 7. Nesil i5'ler de bile kasıyor. Sisteminizde sorun yok gibi. Isı değerleriniz ney ?
Isi değerine hiç bakmadim afterburner programi ile bakmaya çalışacağım
Tüm oyun ayarlarını denediniz mi? Multiplayer oyunlar işlemciyi daha çok kullanır, ayarları yükselterek yükü ekran kartına bindirmeyi deneyin.
Evet denedim yine ayni değişen birşey yok maalesef
Ekran kartı sanırım RX 480 8 GB konu başlığı yanlış.
Konu başlığını ben yazmadim ben anakart ile ilgili birsey yazmıştım. Evet rx480
Resimde kişisel bilgileriniz var. Kaldırmanız yararınıza olacaktır.

Aida64 HTML raporu oluşturun. Raporu Mediafire yükleyip paylaşın.

Oyun içi CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerini paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Tamamdir bunu müsait olduğumda yapacağım suan is yerindeyim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı