Başarılı Kurulum AMD FX6300 OS X 10.9.0

Merhabalar. Anlatıma başlamadan önce parrhesia'ya çok teşekkürlerimi sunuyorum. Onun yardımları olmasaydı muhtemelen sistemi kuramayacaktım.
Sistem Özelliklerim;
  • AMD FX6300
  • Asus M5A97 LE R2.0
  • 4GB RAM
  • Asus Radeon HD5450
Windows üzerinden geçiş yaptığım için Win32 Disk Imager isimli program ile USB'mi hazırladım. Daha sonra BIOS içerisinden CPU Configuration bölümünde VT özelliği hariç diğerlerini kapattım. HDD'min AHCI modunda olduğunu kontrol ettim. Ve bilgisayarımı USB'den boot ettim. Karşımıza gelen ekranda ben AMD FX işlemci kullandığım için amdfx -v yazdım. "-v" Verbos modu içindir. Verbos modunda kurulum yaparsanız herhangi bir hatada resmini çekip buradan yardım alabilirsiniz.
Eğer bir hata almazsanız karşınızda OS X yükleme ekranı gelecektir. Ben burada ana dil olarak Türkçe'yi kullandım. Sürdür dedikten sonra Yukarıdaki İzlenceler kısmından Disk İzlencesini açtım. HDD'mi GUID Bölüntüleme Tablosu olarak ayarladım ve HDD'mi biçimlendirdim. İzlenceyi kapattım. Sürdür dedim ve OS X'imin nereye kurulacağını seçtim. HDD'ye çift çıklayıp açılan pencerede Bootloader olarak Clover EFI kullandım. Sürdür dedim ve yüklemeye başladım. Ortalama 25-30 dk içerisinde karşımda Mavericks'in masaüstü vardı.
Bundan sonrasında ise Kext Wizard kullanarak ekran kartı driver'ımı yükledim. VooDooHDA kullarak da ses driver'ımı yükledim. Driver yüklemede yardımcı olan @parrhesia'ya tekrar teşekkür ederim.
Umarım sizlere de yardımcı olabildiğim bir nokta vardır. İyi günler dilerim.

Ekran kartının sürücüsünü nasıl yükledin yada nereden buldun ?

merhabalar ben bu şekilde bir hata aldım malesef arkadasımın pc sinde deniyorum benim işlemcide 6300 onunki bi üst model hata böyle hocam

Dosya Ekleri

• 12366894_10204250714903026_1820683061_n.jpg
    12366894_10204250714903026_1820683061_n.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 373
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı