AMD FX8320 İşlemciye Ekran Kartı Tavsiyesi

CanSaribal

Kilopat
Merhaba, Asus M5A99x Evo anakart ve AMD FX 8320 işlemcim var. Şimdiki ekran kartım Asus GTX 650 Ti Boost ama oyunlarda yeterli olmuyor. Bir GPU yükseltmesiyle oyunlarda yeterli FPS değerine ulaşır mıyım? Güç kaynağım Corsair CX600 80+. Bütçe limit olmaksızın, bu ekipmanlarla uyumlu gidecek, alınabilecek en yüksek FPS değeri verebilecek, en iyi ekran kartı hangisidir?

Elindeki anakart, işlemci, RAM ve ekran kartını elinden çıkarıp DDR4'e geçmemi tavsiye ediyorum. Bütçe belirtirsen sana yeni donanımlar önerebilirim.

Onu da yapasım var ama gözüm yemiyor. Diyorum çekeyim bi 14,000 TL' lik kredi, düzeyim 1080ti ve 8700k' lı sistem ama bütçem şu 1 sene el vermiyor. En yapabileceğim ileride düzeceğim bu 14,000' lik sistem için ekran kartını şimdi alabilmek. O yüzden alınabilecek en iyi ekran kartını arıyorum. 1070ti veya 1080 alsam sıkıntı olur mu?

Onu da yapasım var ama gözüm yemiyor. Diyorum çekeyim bi 14,000 TL' lik kredi, düzeyim 1080ti ve 8700k' lı sistem ama bütçem şu 1 sene el vermiyor. En yapabileceğim ileride düzeceğim bu 14,000' lik sistem için ekran kartını şimdi alabilmek. O yüzden alınabilecek en iyi ekran kartını arıyorum. 1070ti veya 1080 alsam sıkıntı olur mu?
RX 560 alabilirsin. Seni bir yıl idare eder.

K

Kredi cekip PC toplamak :).

Bosa yapmayin. FX 8320, eger elinizde ki islemci takoz degilse 8370 hatta 9370 civarina cikabilir.

Bence 650 Ti satip HD 7950 almaniz. Ama bir tane daha 650 Ti takip SLI deneyebilirsiniz. Ama oyunlarda ne gibi performansiniz olur bilemem.

Bana kalırsa biraz dayan 14.000 TL'lik bir sistemin ekran kartını şimdiden almak biraz mantıksız, sonuçta o zaman yeni ekran kartları çıkacak.

İyi günler dilerim,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki video Youtube'a 1 ay evvel yüklenmiş. Kullanmış olduğunuz işlemcinin 4.6 Ghz OC yapılarak Gigabyte G1 1070 eklenmiş hali. 1080p ve 2K çözünürlükte Far Cry üzerinde test yapılmış. Bir fikir edinmeniz adına güzel bir örnek olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı