Amd Fx8370e veya Fx8350 ile Oyun Sistemi Toplama

Ottoman 2507

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, toplayacağım sistemde bu iki işlemciden birini kullanacağım. Ekran kartım ise Gtx 970 olacak.
Bu işlemcileri İ5 4690k ile karşılaştırırsak eğer durum nedir sizce ?
Güç tüketimlerini göz önüne almadan yorum yaparsanız iyi olur.

FX 8350 uzeri gereksiz olur bence. Ama sana önerim i5 4690k alman. Daha çok performans alırsın. Mesela ben fx 8350 kullanıyorum bf4 gibi oyunlarda iyi ama bi total war da veya wow da i5 den çok geri kalıyo. Sana kesinlikle 8350 alma demiyorum. Butcene gore secmelisin. Dolar zaten yeteri kadar yüksek. Bence en iyisi birazcık beklemen hem dolar düser hemde r9 3xx seri kartlar cıkcak. O zaman bida karsılastırma yaparsın.;)

Yüksek ihtimalle enerji tüketimini hesaba kattığınız için 8350'den yukarı çıkmayın dediniz fakat, 8370e modeli özellikle güç tüketimini azaltmak için ve OC kabiliyetini yükseltmek için yapıldı.
Harcadığı güç 95W.
8350 konusuna gelirsek, evet sizin gibi bir kaç kullanıcıda optimize sorunu yaşadını söylemişti.
Bakalım. @Recep Baltaş @MF @Silinen üye

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı