Amd görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası

comers

Hectopat
Bundan 1 hafta önce gold bilgisayardan Asus M5A97 le R2.O anakart, Amd Fx-6300 3.5 ghz. işlemci Asus Hd 7790 1 gb DDr5 ekran kartı highpower 500 w güç kaynagı aldım. Sistemi ilk kurduğumda Win7 32 bit ile kurdum ve bir sorun ile karşılaşmadım. Win 7 64 bit yüklediğimde Amd görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası aldım bir kaç kez arka arkaya. Sonrasında bir mavi ekran hatası ve resetlendikden sonra ekrana görüntü gelmedi.

Eski ekran kartım ile denedim sorunsuz çalıştı sonra bir format attım ve Hd 7790 ekran kartımı geri taktım, çalışmaya başladı. Sürücülerini kutusundan çıkan cd den yükledikden yaklaşık 5 dak sonra gene aynı hata ve sistem yeniden gitti. Tekrar format atıp denedim ekran kartını bu sefer. O şekilde de görüntü alamıyorum. Kafayı sıyırmak üzereyim ne yapacagımı sasırdım.

Söyleyeceklerinize göre yarın ekran kartını Gold'a geri yollayıp değişim isteyecegim. Tabi bu sorunu çözemezsem yapacagım bunu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama söyle bir sorunum var işte: Hd 7790da ekrana hiç görüntü gelmiyor. Başka bir ekran kartıyla yüklersem 8.1 acaba o şekilde görüntü gelir mi Hd 7790da?

- - - Güncellendi - - -

Acaba bir de güç kaynağı yetersiz mi ki bu yüzden mi ekran kartı görüntü vermiyor?

Güç kaynagını değiştirdim ve üstüne ekran kartının son güncel driverını kurdum. Daha kurulum bitmeden ekranda sıkıntı yasamaya basladım. Renk kayması oldu ve arkasından ekran karardı. Başka öneri daha bekliyorum.

Yardımların için teşekkür ederim aldığım yere postaladım dün bir aksilik çıkmazsa değişim hakkımı kullanacağım. Şimdi Hd 7790 da ısrar mı etsem yoksa başka bir ekran kartı mı alsam?

Asus M5A97 le R2.O, M5A97 R2.0, M5A97 EVO R2.0 anakartlarında bu hatalar çok yaygın. Ben buna 3-4 kere şahit oldum. Yapman gereken şey biosu güncellemek. Sorunun büyük ihtimalle çözülücektir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı