AMD GPU pişmanlıktır

Şans işi AMD kart kullanıyorum çok nadir WattMan dışında hiçbir problemim yok ayrıca forumda 6600XT kullanan birçok kişi var herkes memnun undervolt driver hızlı başlatma seçenekleri ile çözülecek bir durum.

Sapphire'de sorun yaşamadınız mı? Recep Baltaş'a göre en sorunlu üretici Sapphire. Kendisi Sapphire düşmanıdır :D

Evet şaşırdığım yanı da oydu ben alırken de Sapphire serileri ile alakalı çok yorum okudum. Genelde WattMan sorununu yaşayanlar Sapphire serisi ile yaşıyordu. Tüm şansımı orada kullandım sanırım. Ama şansa bırakmaya gerek yok bence o kadar para vereceksin kart için bir de WattMan gibi bir illet sorun yaşayacaksın.

Dosya Ekleri

• 3CA0782D-A85E-49BA-AA4A-F813DBA8C0E4.jpeg
    3CA0782D-A85E-49BA-AA4A-F813DBA8C0E4.jpeg
    177,4 KB · Görüntüleme: 62
Şans işi AMD kart kullanıyorum çok nadir WattMan dışında hiçbir problemim yok ayrıca forumda 6600XT kullanan birçok kişi var herkes memnun undervolt driver hızlı başlatma seçenekleri ile çözülecek bir durum.
İşte dostum mide bullandırıyor. Bir kere bile wattman hatası almak kötü yıllar önce Nvidia sistemim vardı müthişti o dönemler AMD yi düşünemiyorum.

Sapphire, MSI, ASUS alıyor kartı, basıyor Overclock'u sonra niye WattMan oluyor.
Başka hangi model önerirsiniz?
Sapphire 5700 XT’de beta sürüm değil orijinal sürümü indirip CryTek ile yapılan oyunlarda burnumdan geldiğini biliyorum. Overclock falan yapılmamıştı. E, undervolt ile çözebiliyorsak sıkıntı zaten ayarsız stabil çalışması gerekiyor.

AMD GPU konusunda NVIDIA'nın tek testisi etmez. İşlemcilerini oldukça beğensem de GPU konusunda NVIDIA ile rekabet edebilecek düzeyde olduğunu sanmıyorum.

Başka hangi model önerirsiniz?
Sapphire 5700 XT'de beta sürüm değil orijinal sürümü indirip CryTek ile yapılan oyunlarda burnumdan geldiğini biliyorum. Overclock falan yapılmamıştı. E, undervolt ile çözebiliyorsak sıkıntı zaten ayarsız stabil çalışması gerekiyor.

Sapphire baştan sorunlu zaten. Genel olarak bakmak gerekirse, Ya AMD sürücülerini geliştirecek. ya da beraber çalıştığı firmalara ayar çekecek.

AMD GPU konusunda NVIDIA'nın tek testisi etmez. İşlemcilerini oldukça beğensem de GPU konusunda NVIDIA ile rekabet edebilecek düzeyde olduğunu sanmıyorum.
Kesinlikle katılıyorum, eğer AMD gpu alacak arkadaşlar olursa veya niyetlenirse kesinlikle uzakdursunlar NVİDİA yönelsinler mesele markayı kötülemek değil neyse onu söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı