AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor hatası

Quavo

Decapat
Bilgisayarı açtığımda "AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun." diye bir hata alıyorum. BIOS güncel değildir diye BIOS'u güncellemeyi denedim. BIOS güncelleme dosyasını görmedi, ben de MSI Live Update ile güncellemeyi denedim. BIOS'unuz zaten son sürüm dedi. Aygıt yöneticisinden driveri güncelleştirmeyi denesem de olmuyor. Sorun ne olabilir?

Adsız.png

Düşürmez, eğer doğru sürücüyü kurarsanız aksine performansınız artar.

Hayır yani şu an sorun varya bilgisayarda bu sorun FPS'i düşürür mü ondan bahsediyorum sorun kalkarsa FPS neden düşsün zaten :)
Düşürmez, eğer doğru sürücüyü kurarsanız aksine performansınız artar.

1613739890177.png

Şu an indirdim açtım böyle ama hala ünlem var.

Hayır yani şu an sorun varya bilgisayarda bu sorun FPS'i düşürür mü ondan bahsediyorum sorun kalkarsa FPS neden düşsün zaten :)
Yok hocam zaten sürücüyü kuramadı çünkü yanlış sürücü :) sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin.

Eki Görüntüle 886824

Şu an indirdim açtım böyle ama hala ünlem var.
İndirmek yetmiyor açıp kurdunuz değil mi? Açık kurduysanız bilgisayarı yeniden başlatın, aygıt yöneticisinden GTX 1050TI sağ tıklayın özellikler sürücüler diyin ve buraya atın bakalım güncellenmiş mi?

Eki Görüntüle 886834

Güncelleştirmeleri kontrol ete bastım sizde en son GeForce Game Ready sürücü kurulu diyor doğru mu yapıyorum.

Doğru yaptınız ama yine de aygıt yöneticisinden bakmakta yarar var özelliklere basın GTX1050 Ti'a sağ tıklayıp ardından sürücü bölümüne gelip atın bakalım güncel mi?

Doğal olarak Vega 8 devre dışı kalır. Çünkü harici ekran kartı takmışsınız anakartınızda doğal olarak durdurmuş.

Hocam bu linke tıklayın "exe" dosyası inecektir dosyayı açın ve kurulumunuzu yapın. Bundan sonra sürücünüz kurulacaktır. Eğer çözümüm yeterli olduysa, bu mesajı raporlayıp diğer seçip en iyi cevap olarak seçerseniz sevinirim.
Hocam bu arada sorununuz çözüldüyse bu alıntıladığım mesajı raporlayıp, "Diğer" seçeneğine basıp en iyi cevap yazıp raporlarsanız çok mutlu olurum. Daha önce hiç en iyi cevap seçilmemiştim.
Peki nasıl düzeltirim?
Hocam düzeltemezsiniz ayrıca sorun çıkmaz GTX1050Ti'ı çıkarmanız gerekir düzeltmeniz için. Takmayın kafanıza GTX1050Ti'ı çıkarmanıza gerek yok. Vega 8'in ünlemini görmezden gelin çünkü bildiğim kadar 1050Ti, Vega 8'den daha güçlü. Sıkıntı yok.
Hocam inşallah sorununuza yardımcı olabilmişimdir. Yardımcı olduysam alttaki mesajı raporlayıp diğerden "sorunuma çözüm olan cevap" olarak yazarsanız sevinirim. Spam yapdıysam özür dilerim.
Doğal olarak Vega 8 devre dışı kalır. Çünkü harici ekran kartı takmışsınız anakartınızda doğal olarak durdurmuş.

Hocam bu linke tıklayın "exe" dosyası inecektir dosyayı açın ve kurulumunuzu yapın. Bundan sonra sürücünüz kurulacaktır. Eğer çözümüm yeterli olduysa, bu mesajı raporlayıp diğer seçip en iyi cevap olarak seçerseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı