AMD güncelleme sonrası FPS düştü

kılıçhan

Hectopat
Merhabalar, AMD 21.31 güncellemesiden sonra Valorant'ta 40 50 90 FPS alıyorumç normalde 120 144 gibi alıyorum ve çok drop yiyor oyun. Yardım eder misiniz?

Forumda yaklaşık 4-5 defa Valorant postuna denk geldim. Yapılan yorumlar oyunla alakalı olduğu yönündeydi. Farklı oyunda dener misiniz?

Gerçekten güncelleme ile ilgili olduğunu düşünüyorsan geri bildirimde bulun,sonraki güncellemeyi bekle veya eski sürüme geri dönüş yap. Onun dışında malesef yardım edemez buradan kimse
Arkadaşlarında dediği gibi başka oyunlarda da denemeni öneriyorum, çünkü valorantın optimizasyon sorunu hâla mevcut

Merhabalar, AMD 21.31 güncellemesiden sonra Valorant'ta 40 50 90 FPS alıyorumç normalde 120 144 gibi alıyorum ve çok drop yiyor oyun. Yardım eder misiniz?

Aynısını bende yaşadım Güncellemeden önce 160+ FPS alıyordum güncelledikten sonra 90-108 arası sabit kaldı düşük grafiğe bile alsam yine atnı değerler FPS kısıtlayıcı kapalıydı ne de olduğunu bende bilmiyorum

Görev yöneticisinden kontrol ettiğinizde Radeon Settings normalin üstünde CPU tüketiyorsa eski sürümünüze geri dönmeniz gerekli. Benimde bir kaç defa başıma geldi Radeon Ayarları yüksek güç tükettiği için oyunda ve bilgisayarda kasmalar yaratıyordu ben problemi eski sürümlerden birine dönerek çözdüm. Tabii sizin sorununuz yüksek CPU tüketimiyse.

Amd'nin cleanuputility programını aşağıdaki linkten indirin ve yine aynı siteden amd nin otomatik uygun driverları bulan programını indirin kararlı sürümü kurun sorununuz düzelecektir.

Not: Oyun içi CPU kullanım değerinizi paylaşırsanız daha rahat yardımcı olabiliiz.

beyler öncelikle hatayı keşfeden benim hepinize merhabalar valorant 2.05 güncellemsinden sonra amd ekran kartlarında fps düşüşü yaşanmıştır çözümü ise sadece yeni bir updatedier onun dışında herşeyi denedim format , ekran kartını sök tak , monitör degiştir , sync aç kapa , işlemci sök tak , bios sıfırla , ramlari xmp den çıkarma

Yeni konular

Geri
Yukarı