AMD hata raporu aracı çıkıyor

Steella

Kilopat
Daha fazla  
YouTube'da video izlerken ilk önce siyah ekran oldu ama arka planda ses geliyordu. Sonra görseldeki hatayı aldım. Daha geçen hafta AMD ile ilgili bir konu daha açmıştım. Ve orada bana DDU ile kaldır dediler kaldırdım düzeldi. Şimdi yine ekran kartı sürücüsü çökmeye başladı.
Dün gece oyun oynarken elektrik kesildi 3 saniye sonra geri geldi. PSU'dan kapatıp elektriği boşaltıp bilgisayarı yeniden açtım ve yine elektrikler kesildi. Kısacası dün gece 2 kere elektrik kesildi. Elektrik kesildiğinden beri bu hata karşıma çıkmaya başladı. Yardımlarınızı bekliyorum.

1609598582335.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın çözümünü bulan var mı? benim ekran kartı rx580
Evet ben Rx590'da yaşıyordum bu sorunu ve çözdüm. Downclock deniyor sanırım onu yaptım, zaten fabrika çıkışı overclocklu üretilen bir ürünmüş ve bu hatalara neden oluyormuş bir yerden okumuştum bunu.

* Radeon yazılımını aç > Performans > Manuel ayarlama > Max frekans kısmından -2 veya -8 arası yap. (ek not: sana bunu anlatırken kendim de gittim ve sıfırlanmış ayarlar ama sorunla karşılaşmadım demek ki sistem değiştirmiştim onunla alakalı. İşlemcim i5 4460'dı şimdi ryzen 3600)

Aynı hata bende de oluyor. Sizdeki hata düzeldi mi, hocam?

Düzeldi ama hangi işlemde düzeldi bir fikrim yok.
Şunları yaptım kısacası;
1-Anakartı güncelledim.
2-DDU ile AMD'yi sildim.
3-eski stabil bir sürüm yükledim ama şimdi güncel son sürüm kullanıyorum.
4-BIOS'ta bir ayar yapmıştım normalde 2700MHz kullanılan RAM'imi bir ayar ile 3200MHz yapıp tam verim aldım.

Bunları yaptım 2-3 aydır hata ile karşılaşmadım ama tabii sizde olmayacak diye bir şey yok her sistemde farklılıklar olabilir!

Düzeldi ama hangi işlemde düzeldi bir fikrim yok.
Şunları yaptım kısacası;
1-anakartı güncelledim.
2-DDU ile AMD'yi sildim.
3-eski stabil bir sürüm yükledim ama şimdi güncel son sürüm kullanıyorum.
4-BIOS'ta bir ayar yapmıştım normalde 2700MHz kullanılan RAM'imi bir ayar ile 3200MHz yapıp tam verim aldım.

Bunları yaptım 2-3 aydır hata ile karşılaşmadım ama tabii sizde olmayacak diye bir şey yok her sistemde farklılıklar olabilir!

Kardesım hepsını yaptım tek çarem ekran kartını servise göndermek yapacak bir şey ok ya da ileride NVIDIA ekran kartı alırım.

Geri
Yukarı