AMD HD 5570 sistem mavi ekran sorunu

BigEvil

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize selam beyler. Sistemimi hemen yazayım;
AMD Athlon 64 x2 5000+
2+1 GB 3 GB DDR2 Bellek
Sapphire HD 5570 1 GB 128Bit GDDR3
Segate 500 GB 7200 RPM
Asrock N68C-GS FX
Windows 8.1 64 BİT Dreamspark

Bilgisayar her 3-5 dakikada bir mavi ekran veriyor. Mavi ekran'da yazılar da okunmuyor. Yazılar bozulmuş şekilde çok saçma ve arkada da "dırrrr" diye seslendirebileceğim bir ses PC kapanana kadar sürüyor. Prime95 ile Bellekler %98 kullanımda 5 DK test ettim. Mavi ekran falan almadım. Belleklerim arızalı bunu biliyorum. Çünkü MEMTEST'den taradığımda kırmızı uyarılar çıkıyor. Ama işte %97 civarında mavi ekran vermiyor da olur olmadık yerde mavi ekran vermesi işletim sistemini düşündürüyor bana. Tüm oyunlarım Steam üzerinden, orijinal yani. Sistemde hız aşırtma yok. İşlemci ve ekran kartı 65 dereceyi geçmiyor. Şubat'ta sistemimi değiştireceğim. O zamana kadar şu bilgisayarı kullanmam gerek, kullanamıyorum. Şu an bilgisayara para yatıramayacağım. Lütfen bir çözüm bulun. Mavi ekranlar Minidump dosyasına kayıt edilmiyor bu arada. Ben de anlamadım neden böyle olduğunu. Bir de bellekleri yerinden söküp taktığımda PC açılmıyor. Sanki ince ayar yapıyormuş gibi 50-60 defa söküp çıkarınca, yuvasında elimle tutup hareket ettirince anca boot ediyor. Tabi bunları da PC kapalıyken yapıyorum. Lütfen bir çözüm bulun arkadaşlar.

Son düzenleme:
Minidump dosyalarınızı bizimle paylaşınız.
Söylemeyi unutmuşum, minidump dosyalarına eklenmiyor mavi ekranlar. İşte sorun çok garip. O yüzden kafam çok karıştı. En son 2 ay önceki mavi ekran eklenmiş oraya. Bu arada sorunun ekran kartımla ne alakası var moderatör ? Başlığı siz daha ilgisiz bir şekilde değiştirmişsiniz :kararsız:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı