AMD HD 5750 Ekran Kartına Overclock

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Mehaba. Ben ekran kartıma overclock yapmak isitoyrum fakat bir kaç sorum olacak...

Overclock faydaları ve zararları neler , performans ne kadar fark eder 4-5 fps edecekse hiç gerek yok :) Kartım AMD HD 5750 şu an standart değerler;

GPU clock mhz 700 de (en fazla 870 e çekilebiliyor...)
Memory clock mhz 1150 de (en fazla 1430 a çekilebiliyor)

Bunları belli bir orantıya göre artırmak lazm hralde yanılıyormuyum? yardımcı olablrmsnz ? :)

Faydası: Performans
Zararı: Isınma,ömür azalması

Ekran kartının hangi marka olduğunu söylersen ona göre değerler önerebiliriz ama bence gerek O.C. yapmana gerek yok. Bende HD 6670 var, %10 clokladım değerlerini gayet iyi götürüyor beni ki Full HD çözürlük ve yüksek ayar oynarım oyunları. Senin ekran kartın benimkinden normalde bile iyi olduğuna göre gerek yok. Ayrıca ne için O.C. yapacaksın? Eğer gerek yoksa yeme kartın ömründen yazıktır :)

Benim ekran 19 inç olduğu için Hd6770 tık demiyor. :) Bir ara Sapphıre TIXX programıyla birden sonra çektim ve hızını bayağı arttırmıştım, sonra ayarları geri aldım. Geçenlerde yeniden deniyeyim dedim birden sona aldım ekran gitti. Sonra yeniden açtın az az alsamda bir yerde donuyor, restart yapmam gerekiyor. Sonra hiç ellemedim zira bişeyler olcak gibi geliyordu. (6. his) :)

Değerler öyle tak diye artırılmaz :) Bende ilk denememde yaptım öyle bir şey ama şimdi gayet iyi çalışıyor :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı