Intel HD 530 Ekran Kartına Overclock Yapmak Mümkün mü?

Yardımsever35

Hectopat
Daha fazla  
i5 6400 işlemcim var, içinde yer alan ekran kartı ile az da olsa FPS artışı sağlayabilir miyim?
8GB 2400MHz tek slot RAM kullanıyorum. PUBG denen oyunda az da olsa FPS artması için ne yapmam gerek acaba?

Adsız.png

Ve ayrılmış video belleğini BIOS'dan az da olsa arttırmayı başardım :D Daha da yükseltmek mümkün mü?

Adsız2.png
?

İntel Extreme Tuning adlı program duydum oradan bir şeyler yapabilir miyiz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz neler yapmam gerek?
Yardımcı olmak isterdim fakat ben dahili grafik yongasının overclock yapılmasını doğru bulmuyorum pek. İşlemcinizin grafik yongasına zarar verebilme ihtimali var. Zaten profesyonel veya tecrübeli overclocker değilsinizdir diye tahmin ediyorum. Bu konuyla ilgili, doğru bilgilere erişmeniz için Recep abiye sizi yönlendireyim en iyisi. Benim yüzümden işlemciniz zarar görmesin. @Ali Güngör @Recep Baltaş

Yardımcı olmak isterdim fakat ben dahili grafik yongasının overclock yapılmasını doğru bulmuyorum pek. İşlemcinizin grafik yongasına zarar verebilme ihtimali var. Zaten profesyonel veya tecrübeli overclocker değilsinizdir diye tahmin ediyorum. Bu konuyla ilgili, doğru bilgilere erişmeniz için Recep abiye sizi yönlendireyim en iyisi. Benim yüzümden işlemciniz zarar görmesin. @Ali Güngör @Recep Baltaş
Yine de teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı