AMD HD 6670 Overdrive

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Merhaba arkadaşlar. Saphirre marka AMD HD 6670 2 Gb 128 bit ekran kartım var. Catalyst Control Center dan Overdrive yapmak istiyorum. Ama değerleri neye göre artırmam gerektiğini bilmiyorum. Görüntülerini buraya koyacağım zaten bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birde Overdrivela çok performans artışı görür müyüm?

Birde şu üçüncü görüntüdeki Gpu Gücü nedir bu değerle oynamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı otomatikte kalsın. Bellek ve Gpu hızını az arttır ve bir test yada oyun aç ve oyuna. Bir sorun olmazsa biraz daha arttır ve yine aynı işlemleri yaparak kartın sınırını bulmaya çalış. Siyah ekran falan çıkarsa bir önceki hızlara alıp kullanmaya devam et :D

Fanı otomatikte kalsın. Bellek ve Gpu hızını az arttır ve bir test yada oyun aç ve oyuna. Bir sorun olmazsa biraz daha arttır ve yine aynı işlemleri yaparak kartın sınırını bulmaya çalış. Siyah ekran falan çıkarsa bir önceki hızlara alıp kullanmaya devam et :D

Teşekkür ederim peki bu gpu gücü muhabbeti ne biliyor musunuz?

Ekran kartına yapacağınız ufak çaptaki OC'un pek faydasını göremeyebilirsiniz. Ufak bir frekans artışı size bir şey kazandırmayacaktır.
Çekirdek ve bellek hızlarını ufak ufak parçalar halinde arttırın ve test edin oyunlarda.
Tüm ayarlar sonuna kadar açıkken güncel oyunlarda test etin, eğer stabilite bozulursa frekans hızlarını bir önceki seviyeye getirin ve stabilite sağlanınca bırakın öyle kalsın.
Açıkça söylemek gerekirse, yerinizde olsam hiç uğraşmazdım ekran kartını OC etmek için.

CPU gücü dediğimiz ayara gelecek olursak benim bildiğim işlemcinin belirli bir hızda çalışmasına yarıyor.
Ancak bu ayarı düşürüp test yaptığımda da işlemcinin hızında bir düşüş olmadığını görüyorum programlar vasıtası ile :D
Tam olarak bilen ve emin olan birisi var ise benim için de iyi olur, öğrenmiş olurum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı