AMD HD 7870 sistem toplama

Daimon88

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Pres Operatör
PC'yi oyun için topluyorum. Bu aralar MMOFPS oyunları oynuyorum.

Geçici olarak sistem topluyorum (Bu süre 7-8 ay da olabilir, 2-3 yıl da olabilir. Liranın dolar karşısındaki değerine göre süreç şekillenir. Yoksa geçen aylarda güzel bir sistem toplamayı düşünüyordum.)

Anakart: MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz

İşlemci: Intel Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Ekran Kartı: PowerColor HD7870 GDDR5 256Bit AMD Radeon

SSD: OCZ 120GB TRION 100 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 450MB Yazma)

Kasa: ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX Pencereli siyah kasa

Böyle bir sistem hakkında düşünceleriniz nelerdir?

İşlemciyi değiştirmek işime gelir. Oyunlarda performans kaybı bu işlemci modelinden daha fazla düşürmeyecek, bundan daha ucuz bir model iyi olur. Önerilerinizi beklerim.

RAM ve ekran kartı modeli konusunda fiyat açısından bir sıkıntım yok. Zaten oyun için topladığım için bu ekran kartı modelinden daha düşük model seçmem, bu veya daha yüksek bir model olabilir.

Kasa konusunda tamamen kararsızım aslında. Güç için kaç W gerektiğini bilmiyorum, 600W yeter diye düşündüm. Tabii asıl konu kasanın kendisi. Kasa için önem verdiğim konu soğutma gücü. Bu kasanın soğutma performansını gösterebilen daha ucuz kasa modelleri önerisi çıkarsa çok iyi olur.

Ses kartı almayı da düşünüyorum. Bu konuda bir bilgim olmadığı için model bakmadım. Önerinizi almadan önce kullandığım kulaklığın 7.1 surround gaming kulaklık olduğunu belirteyim. Modeli: Trust GXT 340 7.1 Surround Gaming Kulaklık.

Düşünceleriniz ve önerileriniz benim için önemli, şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi oyun için topluyorum. Bu aralar MMOFPS oyunları oynuyorum.

Geçici olarak sistem topluyorum (Bu süre 7-8 ay da olabilir, 2-3 yıl da olabilir. Liranın dolar karşısındaki değerine göre süreç şekillenir. Yoksa geçen aylarda güzel bir sistem toplamayı düşünüyordum.)

Anakart: MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz

İşlemci: Intel Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Ekran Kartı: PowerColor HD7870 GDDR5 256Bit AMD Radeon

SSD: OCZ 120GB TRION 100 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 450MB Yazma)

Kasa: ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX Pencereli siyah kasa

Böyle bir sistem hakkında düşünceleriniz nelerdir?

İşlemciyi değiştirmek işime gelir. Oyunlarda performans kaybı bu işlemci modelinden daha fazla düşürmeyecek, bundan daha ucuz bir model iyi olur. Önerilerinizi beklerim.

RAM ve ekran kartı modeli konusunda fiyat açısından bir sıkıntım yok. Zaten oyun için topladığım için bu ekran kartı modelinden daha düşük model seçmem, bu veya daha yüksek bir model olabilir.

Kasa konusunda tamamen kararsızım aslında. Güç için kaç W gerektiğini bilmiyorum, 600W yeter diye düşündüm. Tabii asıl konu kasanın kendisi. Kasa için önem verdiğim konu soğutma gücü. Bu kasanın soğutma performansını gösterebilen daha ucuz kasa modelleri önerisi çıkarsa çok iyi olur.

Ses kartı almayı da düşünüyorum. Bu konuda bir bilgim olmadığı için model bakmadım. Önerinizi almadan önce kullandığım kulaklığın 7.1 surround gaming kulaklık olduğunu belirteyim. Modeli: Trust GXT 340 7.1 Surround Gaming Kulaklık.

Düşünceleriniz ve önerileriniz benim için önemli, şimdiden teşekkürler!
Anakartı kasanın usb 3. 0' nı destekleyen bir model seçin. Ekran kartı daha güncel modellerden seçin. Gerisi gayet güzel.

Anakartı kasanın usb 3. 0' nı destekleyen bir model seçin. Ekran kartı daha güncel modellerden seçin. Gerisi gayet güzel.

Anakartin teknik ozelliklerini tekrar kontrol ettim de, 2 x 3.0 USB (arka panel) yaziyor... 3.0 USB var zaten?

HD7850 kullanip da FPS oyununu yuksek grafik ayarlarinda oynayanlar varmis. HD7870 ondan daha ustun ustelik?

Kardeşim için ucuz maliyetle topladığım bilgisayarda HD7870XT var inanılmaz iyi performansı ve ısı değerleri. 400 liraya ikinci el aldım ve r9 270x ile neredeyse aynı performansı verirken 63 derecenin üstüne çıkmıyor.

Kardeşim için ucuz maliyetle topladığım bilgisayarda HD7870XT var inanılmaz iyi performansı ve ısı değerleri. 400 liraya ikinci el aldım ve r9 270x ile neredeyse aynı performansı verirken 63 derecenin üstüne çıkmıyor.

Bence iyi almissiniz. Sifiri 750 lira olan ekran kartinin ikinci elini 400 liraya almak. Ben sifiri 537 lira olan HD7870'in ikinci elini 375 liraya bulabildim en ucuz olarak. Ekran kartini nasil buldunuz? Reelden mi buldunuz, internet uzerinden mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı