AMD İşlemci Garanti/Yetkili Servis

Tecrüben var bu iyi. Stok fanı çıkarıp işlemci görünecek şekilde PC'yi açar mısın? Görüntü yoksa işlemciye dokun soğuksa sorun kesin işlemcidedir. Isınıyor ama görüntü yoksa başka bir şey olabilir. O zaman da Ekran kartını çıkarıp dahili ekran kartından görüntü almaya çalış.

İşin doğrusu fanı çıkarıp tekrardan macun temizleme ve sürme işleriyle uğraşmak istemiyorum.

Burada yazıyor, yok mu ki 😬

Dahili yok. G serisi olması gerekiyor ya da 7. nesil Ryzen işlemci olması gerekiyor.

1672955441009.png

İşin doğrusu fanı çıkarıp tekrardan macun temizleme ve sürme işleriyle uğraşmak istemiyorum.
Sen bilirsin, garantiye yollayıp sorun yok derlerse bir ay boşuna beklemiş olursun , bu arada soketin de resmini çekerdin, toz tüy girmiş mi diye bakardık 😀

CPU ışığının yanmasıyla oluşan hata sonrası sistem normale döndükten sonraki ilk birkaç seferde böyle azıcık geç açılıyor ve sırayla birinci yani CPU ışığı ve üçüncü yani RAM ışığı yanıyor sönüyor. Belki bir bilginiz vardır diye çektiğim videoyu (Görüntü kalitesi de ne berbat ama he) Google Drive linki olarak buraya eklemek istedim.

@atar1993 @Amanita @Ekselansce @Yigithan Yildirim @MisakiTaro

Anakart üzerindeki CPU/DRAM/VGA ve BOOT ışıkları sırasıyla yanar. Yani her açılışta bunlarda bir sorun var mı diye kontrol et. Sırayla yanım sönmesi normal bir şey yani. BIOS Fast boot özelliğini açarsan bu aşamaların bazıları kontrol etmeden geçebilir. Eğer ışık yanıyor ama sönmüyorsa hangisinin yanında kırmızı ışık varsa ondan kaynaklı bir sorun olabilir demektir.

Anakart üzerindeki CPU/DRAM/VGA ve BOOT ışıkları sırasıyla yanar. Yani her açılışta bunlarda bir sorun var mı diye kontrol et. Sırayla yanım sönmesi normal bir şey yani. BIOS Fast boot özelliğini açarsan bu aşamaların bazıları kontrol etmeden geçebilir. Eğer ışık yanıyor ama sönmüyorsa hangisinin yanında kırmızı ışık varsa ondan kaynaklı bir sorun olabilir demektir.
Yani hepsinin sıra sıra yandığını biliyorum ama ilk başta bu ikisi yanıyor sonra sıra sıra hepsini dolaşıyor ve sistem öyle açılıyor.

Bilemiyorum maalesef. Sen zaten yapılabilecek şeyleri yapmışsın. BIOS sıfırlamayı vs biliyorsun. Parçaları çıkarıp takmışsın.

BIOS güncelleme yapmadıysan kesinlikle bir BIOS güncelle.

Başka da aklıma bir şey gelmiyor.

Bilemiyorum maalesef. Sen zaten yapılabilecek şeyleri yapmışsın. BIOS sıfırlamayı vs biliyorsun. Parçaları çıkarıp takmışsın.

BIOS güncelleme yapmadıysan kesinlikle bir BIOS güncelle.

Başka da aklıma bir şey gelmiyor.

Onu da denedim 😃 BIOS'um güncel durumdaydı zaten hâli hazırda. Garanti yolu gözüktü o kesin ama hangi parça için onu çözemiyorum. İşlemci mi yoksa anakart mı?

Ahh ahhh gece sağlam olan bilgisayar sürekli olan elektrik kesintileriyle (?) falan ne hâle geldi.

Geri
Yukarı