AMD İşlemci İçin Hangi Windows Sürümü Kullanılmalıdır ?

mertkynrpnr

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamun aleyküm. Ben yeni kasa topladım ve sistemimde daha verimli iyi performans almak için hangi windows sürümünü kullanmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Sizce windows 7 mi daha iyi olur yoksa windows 10 mu ? Şuanda windows 10 Kullanıyorum kasamı toplayalı yarım saat oldu herşeyi sıfır. Sistemim;

Ryzen 5 2600 Six
Rx 570 4 Gb 256 bit
8 GB Ram

Teşekkürler...

Öncelikle hayırlı olsun. Kullandığınız bileşenler güncel olduğu için güncel sürümleri tercih etmeniz gerek. Windows 10'da sıkıntı yaşamadığınız sürece kalabilirsiniz. SSD'niz yoksa 8.1'i deneyebilirsiniz. Bu sefer de sürücü sorunu karşınıza çıkabilir. Bazı donanımların sadece Windows 10 desteği bulunmakta. Başıma gelmişti. Dediklerimden yola çıkarak deneme-yanılma yoluyla Windows 8.1 deneyebilir veya Windows 10'da kalabilirsiniz.

Öncelikle selamun aleyküm. Ben yeni kasa topladım ve sistemimde daha verimli iyi performans almak için hangi Windows sürümünü kullanmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Sizce Windows 7 mi daha iyi olur yoksa Windows 10 mu? Şu anda Windows 10 kullanıyorum kasamı toplayalı yarım saat oldu her şeyi sıfır. Sistemim;

Ryzen 5 2600 six.
RX 570 4 GB 256 Bit.
8 GB RAM.

Teşekkürler...

Windows 7 bu sistem için aklınızdan bile geçmesin hocam, kesinlikle Windows 10.

O sisteme 7 kurmayı düşünmeniz bile hata, 8.1'de kurulmaz artık, en iyi performansı istiyorsanız en güncel Windows sürümünü ve en güncel driverları indirmeniz gerekir, galiba Windows 10 1809'dan sonra işlemci performansı daha da artıyor tam sürümü hatırlamıyorum. Siz Windows 10 kurun, Windows Update zaten şuan 1909 sürümünü kuracaktır, yakında 2004 sürümüde gelicek diye biliyorum.

O sisteme 7 hakaret gibi olur.
Windows 10'u kendi sitesinden indirin.
Güncel tutun.
Korsan kullanmayın lisans alıp kullanın zaten çok pahalı değil.

Geri
Yukarı