AMD işlemci kasaya uyar mı?

Scalettaon

Hectopat
Arkadaşlar bende 240 Hertz monitör var ancak CS:GO gibi oyunlarda 160-180 FPS arası aldığım için çok fazla lag oluyor ve güzel bir his sağlamıyor. Ben de 300+ FPS sabit almak için yeni işlemci bakıyorum ancak Intel işlemciler çok pahalı. AMD Ryzen 5 2600 ya da AMD Ryzen 5 3600 bu FPS değerlerini verir mi ve de kasama uyar mı?

1613201084993.png

1613201118317.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında ben AMD işlemciye geçmek istemiyorum fakat birkaç yerden gördüğüm kadarıyla Ryzen 5 2600 ve 3600 240Hz monitörler için fiyatına göre iyi performans veriyordu +300 sabit alabileceğimi düşünüyordum o yüzden bunu öğrenmek istedim 2000 TL'ye kadar bütcem var.
Kasa derken? Önemli olan anakart. AM4 soket anakarta ihtiyacınız var. Daha ucuz isterseniz i5 10400F + H410 alınabilir.

Bu işlemciyle CS:GO Valorant gibi oyunlarda 300+fps sabit alabilir miyim herhangi bir FPS düşmesi olmadan çünkü fiyatı da uygun gözüküyor.

Aslında ben AMD işlemciye geçmek istemiyorum fakat birkaç yerden gördüğüm kadarıyla Ryzen 5 2600 ve 3600 240Hz monitörler için fiyatına göre iyi performans veriyordu +300 sabit alabileceğimi düşünüyordum o yüzden bunu öğrenmek istedim 2000 TL'ye kadar bütcem var.

Bu işlemciyle CS:GO Valorant gibi oyunlarda 300+fps sabit alabilir miyim herhangi bir FPS düşmesi olmadan çünkü fiyatı da uygun gözüküyor.
Yüksek ayarlarda bu ekran kartı ile imkansız. Düşük ayarlarda +300 alırsınız işlemci ile. Ayarlara göre değişir.

Anakart soketin LGA1150 olduğu için yeni Intel işlemciler uymaz anakart ve işlemci değiştireceksen DDR4 RAM de alman gerekyior. Bence biraz daha bekleyip bütçe arttır.

Ryzen işlemci Intel işlemci yuvalı anakarta takılamaz. Anakart masrafı yapmanız lazım. Takmaya çalışırsanız işlemci ve anakart yuvaları da yamulabilir. Aynı şey herhangi bir 10 veya 11. nesil Intel işlemcilerde bile geçerli. Ayrıca 11. Nesil uyumlu anakart bile alsanız, işlemciyi ondan sonra çıkacak olan 12. Nesil veya üstüyle değiştirmek istediğinizde de aldığınız o an anakartın da kullanılacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı