AMD işlemci mi çöp mü?

Bize iyisinin denk gelmiş olma ihtimali var mıdır peki hocam? Ben de kendi RX 6600'ümden çok memnunum ama çoğunluk pişman?

Teknoloji şans işi sonuçta, ben bir daha ekran kartı almadan önce abdest tazelesem iyi olacak sanırım 🙄

Nvidia fan çok ülkemizde alamayan da pişman bi de o yönden bak sen 6600 kullanırken adam 1650 kullanıp kendi ekran kartını seninkinden daha iyi zannediyor. Hatta ben 5500xt kullanırken 1050 ti kullanıcılarından laf yedim kaç kez.
Evet gereksiz fanboyluk var ülkede maalesef.

Ben 2 RX570, 1 RX590 kullandım hepsinde ya siyah ekran ya WattMan yedim. Belki yeni serilerde düzelmiştir ama 5500 kullanan bir arkadaşım sürekli olarak siyah ekran yiyordu.

590 için normaldir onun hibrit bir mimarisi vardı ve gereksiz güç tüketiyordu. Öyle bir kartın stabil kalması sorunsuz kullanmaktan daha zor. UV şarttı o karta, 570'leri bilemiyorum maalesef.

Bize iyisinin denk gelmiş olma ihtimali var mıdır peki hocam? Ben de kendi RX 6600'ümden çok memnunum ama çoğunluk pişman. :?

İyisine denk gelmek diye bir şey yok karpuz mu bu? Affedersin sistemi Gezginler'den indirdiğin yazılımlarla doldur, BIOS nedir bilme, Windows 7 falan kullan sonra neden böyle. NVIDIA bu kitleyi de hedef alarak her ihtimal üzerine yazılım yapıyor, AMD daha çok "beceremiyorsanız banane" kafasında.

Ben sorun yaşadığımda %99 ihtimalle donanım arızası çıkıyor.

İyisine denk gelmek diye bir şey yok karpuz mu bu? Affedersin sistemi Gezginler'den indirdiğin yazılımlarla doldur, BIOS nedir bilme, Windows 7 falan kullan sonra neden böyle. NVIDIA bu kitleyi de hedef alarak her ihtimal üzerine yazılım yapıyor, AMD daha çok "beceremiyorsanız banane" kafasında.

Kesinlikle haklısınız, boş yere niye hata versin ki zaten? Hep altında bir sebep yatıyor ve bizden kaynaklı çıkıyor orası doğru.

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısınız, boş yere niye hata versin ki zaten? Hep altında bir sebep yapıyor ve bizden kaynaklı çıkıyor orası doğru.

AMD tarafında sürücü sorunundan çok kart sorunu daha yaygın. Atıyorum bir kartın Armor modeli 1700Mhz'de çalışıyor, ROG modeli 1850Mhz'de. AMD bir tane performans sürücüsü yayınlıyor Armor performans artırırken ROG zaten sınırlarında çalıştığı için patlıyor.

RX 400/500 ve Navi 10 mimarisine sahip 5000 serisinde bu çok sık yaşandı. Çoğu kişinin "eski sürücüye geçtim düzeldi" olayı da buradan geliyordu.

590 için normaldir onun hibrit bir mimarisi vardı ve gereksiz güç tüketiyordu. Öyle bir kartın stabil kalması sorunsuz kullanmaktan daha zor. UV şarttı o karta, 570'leri bilemiyorum maalesef.

İyisine denk gelmek diye bir şey yok karpuz mu bu? Affedersin sistemi Gezginler'den indirdiğin yazılımlarla doldur, BIOS nedir bilme, Windows 7 falan kullan sonra neden böyle. NVIDIA bu kitleyi de hedef alarak her ihtimal üzerine yazılım yapıyor, AMD daha çok "beceremiyorsanız bana ne" kafasında.

AMD'nin zerre uğraşmadan yaptığı dandik sürücülerin stabil çalışmamasının sonucunda ekran kartı yanıt vermeyi kesince WattMan yemem ile sistemi düzgün kullanmamanın ne alakası var? Evet sorunlar bazen korsan yazılım kullanmaktan vesaire olabilir ama büyük suç AMD'de. WHQL olmayan sürücüleri zaten konuşmaya bile gerek yok, kumar mı oynuyoruz sürücü mü indiriyoruz belli değil.

AMD'nin zerre uğraşmadan yaptığı dandik sürücülerin stabil çalışmamasının sonucunda ekran kartı yanıt vermeyi kesince WattMan yemem ile sistemi düzgün kullanmamanın ne alakası var? Evet sorunlar bazen korsan yazılım kullanmaktan vesaire olabilir ama büyük suç AMD'de. WHQL olmayan sürücüleri zaten konuşmaya bile gerek yok, kumar mı oynuyoruz sürücü mü indiriyoruz belli değil.

Sorunun ne olduğunu bir önceki mesajda yazdım. AMD performans sürücülerini çok sık çıkarır burada kartın üreten firmanın vBIOS değerlerinin yeni sürücü ile uyumlu veya uyumsuz olma riski oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de 5500 XT'nin UV-OC ile ayarlarını değiştirdiğimde o günkü sürücüde sorunsuz oynarken 4 ay sonraki sürücüde patlıyordu ve yeni UV-OC yapıyordum. Stok olarak ise bir sorun yoktu. Fabrika çıkış OC'da ise bu direkt sana patlıyor. Ve evet alıntıladığın mesajda yazdığım ise alternatif durum ve evet Radeon Software ile bu korsan veya dandik yazılımlar çakışabiliyor. MSI Afterburner üzerinden UV-OC yap o da patlar çünkü Radeon Software ile çakışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı