AMD işlemci Turbo Boost frekansına ulaşmıyor

kawpa

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim A10-9620P ekran kartım RX 540. Laptop kullanıcısıyım. Normalde temel hız 2.50 GHz ama Turbo ile 3.4'e kadar çıkabilir yazıyor işlemci sayfasında bu kadar yükseğe çıkabilirken oyun dahi açsam 2.50'den yukarı çıkmıyor. Güç planlarından yüksek performansı da seçtim. Değerlere bakınca GPU'nun çok az bir yüzdesini kullandığı halde CS:GO açıkken en düşük ayarlarda işlemci neredeyse tam kullanılıyor yani darboğaz oluyor. Sıcaklık değerlerine baktım stress CPU yapınca tam kullanımda 55 dereceden yukarı çıkmıyor. İşlemci hızını nasıl arttırırım? BIOS'ta da bununla ilgili bir şey bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Laptop BIOS menüsü kısıtlıdır. Düşük ayarlarda dediğiniz normal. Güç seçeneklerinden performans moduna almışsınız zaten. İşlemci sıcaklık durumuna göre ayarlar.

BIOS üzerinde Turbo Boost aktif mi?
BIOS üzerinde böyle bir ibare bulamadım, çok sade. Neredeyse hiçbir şey yok.
Hocam, Laptop BIOS menüsü kısıtlıdır. Düşük ayarlarda dediğiniz normal. Güç seçeneklerinden performans moduna almışsınız zaten. İşlemci sıcaklık durumuna göre ayarlar.
Sıcaklık fazla olduğu için tam hızla çalışmasa anlayabilirim fakat sıcaklık en fazla 55 dereceye çıkıyor.
ThrottleStop (9.2.9 Beta) Download Bu uygulamayı eğer işlemciniz destekliyorsa dener misiniz ? Bayağı yardımcı.
Desteklemiyor maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı