AMD İşlemci ve NVIDIA Ekran Kartı uyumu

Laptop ekranında G-SYNC desteklemiyor. Ama mini Display Port ile harici ekrana taktığınızda G-SYNC aktifleşebiliyor.
Şimdi benim alacağım laptop 60Hz bazı oyunlarda 60 fps üstü alabilirim. 90-100 değerlerinde mesela sıkıntı olur fps ve hz dengelemem lazım. Bunu yapamam mı yani? Nvidia olduğu için Dikey ve yatay eşitleme olması lazım aslında. Siz baktınız mı Nvidia ayarlarına?

Şimdi benim alacağım laptop 60Hz bazı oyunlarda 60 FPS üstü alabilirim. 90-100 değerlerinde mesela sıkıntı olur FPS ve HZ dengelemem lazım. Bunu yapamam mı yani? NVIDIA olduğu için Dikey ve yatay eşitleme olması lazım aslında. Siz baktınız mı NVIDIA ayarlarına?

V-Sync var zaten onda sıkıntı yok. Ama ana ekranda G-SYNC özelliği yok.

Bir de Ryzen işlemciler laptopta oyunlarda Intel'e göre daha fazla ısınıyor deniyor. Intel işlemci performansı daha iyi deniyor. 4000 serisi ile bunlarda bir ilerleme oldu mu?
5-6 ay gibi sürede 90-95 derecelere cıkan asus rog laptoplar cok gördüm ve intel işlemcili laptoplar dı bunlar .

Ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum. AMD Ryzen 5 2600 12nm ve MSI GTX 1650 Super Ventus XS OC ekran kartım var. XPG Gammix D30 8*2 16 GB Dual RAM var. En ufak bir darboğaz falan hiçbir şey yaşamadım.

Dizüstü bilgisayar için o darboğaz yorumunu yapmıştı. Masaüstünde zaten darbogaz yapması imkansız :)

Yeni konular

Geri
Yukarı