AMD işlemciler ne kadar güvenilir?

Bütçe
20000

romantik_donat

Picopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5500 bir işlemci alacağım fakat hem arkadaşım hem de internetten okuduğum makaleler büyük ısınma problemi olduğunu söylüyor.

Alacağım kasa;

AMD işlemci alınır mı? Yoksa problem olur mu?

Özellikle bu açıklama beni çok kuşkulandırdı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-16-08-44-25-25_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-05-16-08-44-25-25_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    29,8 KB · Görüntüleme: 24
AMD işlemci konusunda iyidir, aslında ekran kartında da iyi fakat bir kaç serisi sorunlu. Driver problemleriyle öne çıkmasa kötü bir izlenim bırakmazdı. İşlemci konusunda AMD'nin kötü olduğunu söyleyen hiç kimseye rastlamadım. Düzgün bir soğutma yoksa her işlemci ısınıyor genelde.

Ryzen 5 5500 bir işlemci alacağım fakat hem arkadaşım hem de internetten okuduğum makaleler büyük ısınma problemi olduğunu söylüyor.

Alacağım kasa;

AMD işlemci alınır mı? Yoksa problem olur mu?

Özellikle bu açıklama beni çok kuşkulandırdı.
Kule tipi bir soğutucu ile ısınma sorunu yaşamazsınız.

Kule tipi bir soğutucu ile ısınma sorunu yaşamazsınız.

Teşekkür ederim fakat kule tipi demonte geliyor. Benim için problem olduğundan sıvı soğutucu düşünüyorum.

Bende Ryzen 5600G var ısınma problemi ile karşılaşmadım ama sıvı soğutucu olsa iyi olur.

Cooler master/caugar Aqua gibi sıvı soğutucu markalar var. GameGaraj olduğu için problem olmaz diye düşünüyorum. Bir problem olur mu?

AMD işlemci konusunda iyidir, aslında ekran kartında da iyi fakat bir kaç serisi sorunlu. Driver problemleriyle öne çıkmasa kötü bir izlenim bırakmazdı. İşlemci konusunda AMD'nin kötü olduğunu söyleyen hiç kimseye rastlamadım. Düzgün bir soğutma yoksa her işlemci ısınıyor genelde.
anladım, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı