AMD işlemcilere kaç MHz RAM alınmalı?

1866mhz de çalışır. 1600 alınca çalışacak mı evet çalışacak. Zaten 1600 ile 1866 arasında performans farkı görmek zor. Ama AMD sistem 1866mhz tabanlıdır.

Corsair tuzlu oluyor genelde ama G.SKILL'inde parçaları kötü değil , genelde G.SKILL'in ramlerini tavsiye ederiyoruz F/p bakımından yeterli.

İki marka da gayet iyi. Ancak bu işte daha çok kanal sayısına, bellek hızına ve gecikme süresine bakıyoruz. Yani alacağınız bellekte hem çift kanal,hem bellek hızı yüksek,hem de gecikme süresi düşük olan ram'lere yönelin. Örneğin : Corsair vengeance Dual kit 1600 mhz CL9 Ram.

1866'lık ram alabilirsiniz. Aslında 1600'lüklerle arasında pek fark hissetmezsiniz ama fiyat farkı da çok az olduğu için 1866 öneriyoruz.

Merhabalar ben bugün içersinde gene bir konu açmıştım şimdi aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Amd işlemcilere kaç mhz ram alınmalı 1600 yeterli olur mu? Yoksa daha fazlamı alınmalı?

Oyun sistemlerinde belleğin kaç MHz'de çalıştığı, CL değerinin ne kadar düşük olduğu, tek kanal/çift kanal kullanımı farketmiyor:

Oyun Sistemlerinde Bellek Faktörü | Technopat

Rehberdeki sistem Intel ama, Intel'in bellek kontrolcüleri AMD'den daha performanslı. Yani; Intel'de bellek farklılığının oyun sistemine etkisi yoksa, AMD'de hiç yoktur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı