AMD işlemcili laptop nasıl hızlandırılır?

cluster

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar şu an kendi bilgisayarımda değilim kuzenimin AMD işlemcili Acer marka laptopunu kullanıyorum laptopu çoğu hızlandırma işlemini uyguladım evet bazıları çalıştı hızlı oldu ama oyunlarda 30-40 FPS alıyor laptop özellikleri şunlar:

İşlemci: AMD Ryzen 3 3200U 2.60 GHz önbellek 4 MB çift çekirdekli.

RAM: 8 GB DDR4.

Ekran kartı: AMD Radeon Vega 3.

SSD: 256 GB.

Grafik ayarlarından donanım hızlandırmalı gpu zamanlama varsa etkinleştir. Ryzen Controller ile oc yapabilirsin, ancak soğutmadan dolayıs daha kötü olabilir.
Rami çift kanal yapmak çok iyi olur.

Çift kanal 8x8 RAM olursa bayağı hızlanır sistem.

2x8*

İçini temizlemek ve macununu değiştirmek faydalı olabilir.
Cihazın hava kanallarını kapatmayacak şekilde kullanılması, yani altında hava kanalları varsa bilgisayarın 4 köşesine birer cisim koyup o hava kanalları ile zeminin arasını açmak az da olsa fayda sağlar.

APU
2x8*

Cihazın hava kanallarını kapatmayacak şekilde kullanılması, yani altında hava kanalları varsa bilgisayarın 4 köşesine birer cisim koyup o hava kanalları ile zeminin arasını açmak az da olsa fayda sağlar.
Hocam düzeltiyorum hemen.

Grafik ayarlarından donanım hızlandırmalı GPU zamanlama varsa etkinleştir. Ryzen Controller ile OC yapabilirsin, ancak soğutmadan dolayıs daha kötü olabilir.
RAM'i çift kanal yapmak çok iyi olur.

Donanım hızlandırmalı GPU zamanlama yok Ryzen Controller ile OC yapmayı denedim ama olmadı çift kanal RAM yapmayı düşünüyor.

2x8*

İçini temizleyeceğiz macununu eğer olursa değiştireceğiz.
En mantıklısı o gibi hocam.

Evet şu anlık en mantıklısı 2x8 RAM yapmak.

Geri
Yukarı