Çözüldü AMD işlemcili sistemde Windows kurarken SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pirpirim

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, FreeDOS bir hazır sistem satın aldım. Windows kurulumu yaparken sistem sürücü bulunamadı diye hata veriyor. BIOS'da ve diskpartial'da SSD görünüyor. İnternetteki çözümlerde Rapid driver kurulma çözümünü gördüm. İşlemci AMD olduğundan Rapid işlemci sürücüsünü bulup kurulum aşamasında USB ile yüklemeyi denedim driverı görmedi. BIOS'da SATA Configuration'da SATA mode AHCI, NVMe RAID mode disabled her türlü kombinasyonu da denedim yine de SSD'yi görmüyor. USB UEFI modda kuruldu.

Merhaba, FreeDOS bir hazır sistem satın aldım. Windows kurulumu yaparken sistem sürücü bulunamadı diye hata veriyor. BIOS'da ve diskpartial'da SSD görünüyor. İnternetteki çözümlerde Rapid driver kurulma çözümünü gördüm. İşlemci AMD olduğundan Rapid işlemci sürücüsünü bulup kurulum aşamasında USB ile yüklemeyi denedim driverı görmedi. BIOS'da SATA Configuration'da SATA mode AHCI, NVMe RAID mode disabled her türlü kombinasyonu da denedim yine de SSD'yi görmüyor. USB UEFI modda kuruldu.

BIOS'da CSM kapalı mı?

Dosya Ekleri

• IMG_0032.jpeg
    IMG_0032.jpeg
    229,8 KB · Görüntüleme: 132
  • IMG_0033.jpeg
    IMG_0033.jpeg
    236,8 KB · Görüntüleme: 104
USB'ye yazdırdırdığınız ISO'dan kaynaklı da olabilir tekrar indirip USB hazırlayıp deneyin.

Umarım öyledir Mac bilgisayardan kurulum gerçekleştirmiştim. ISO dosyasını Microsoft'un resmi sitesinden indirdim. Şimdi Windows bir makinede Rufus ile kurup deneyeceğim. Sonucu editlerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@pirpirim,
Mac bilgisayardan balenaetcher ile Ventoy flashlayin. Ardindan Ventoy'u boot edip kurulumunu yapın. Sonrasında ise Mac'e geri donup ISO dosyasını atin. Sorun büyük ihtimalle çözülecek. Benim de basıma gelmişti.
Balena etcher kullanmıştım aslında direkt isoyu seçip diski seçip flashladım. Ventoy ne oluyor bilmiyorum detay verebilir misiniz?

Geri
Yukarı