AMD Laptopa-Masaüstü Bilgisayara Mac Kurma (iDeneb)

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, AMD laptop yada masaüstü bilgisayara mac kurmak isteyenlerin hayelleri gerçek olacak.

AMD Bilgisayara kuracağımız Mac'in sadece 2 kötü yanı var,

1- Dillerde Türkçe yok, İngilizce kuracaksınız.
2- Malesef 1.8 sürümü değilde 1.5.6 sürümü, kurulumda sonra İsterseniz güncelleyebilirsiniz. :)

Gerekli Olanlar :

1- Windows 7 Veya Windows 8'li bir bilgisayar.
2- Boş bir DVD. USB'de Olabilirdi ama USB'ye atmak çok uğraştıracak o yüzden DVD ile kurulum yapacağız.
3- iDeneb İSO dosyası. Buradan indirebilirsiniz. Tıkla İndir
4- Sabır.

1- İndirdiğimiz İSO dosyasının üzerine gelip sağ tıklayıp "Disk görüntüsünü yaz" diyoruz.

X1I2tjG.png

2- Daha sonra DVD'mizi takıp Yaz'a tıklıyıp bekliyoruz.

3- İşlem bittikten sonra DVD otomatik olarak bilgisayarında çıkacaktır, DVD tekrar bilgisayara geri takıyoruz ve bilgisayarı kapatıyoruz.

4- Daha sonra bilgisayar açılırken BIOS'a giriyoruz. Ve bilgisayarı DVD ile başlatıyoruz. Başka BIOS ayarına gerek yok, zaten laptoplarda pek fazla BIOS seçeneği olmuyor.

5- Daha sonra bilgisayarı açınca Nires'h'deki gibi bir BOOT ekranı geliyor, iDeneb üzerine ok tuşları ile gelip enter'a basıyorsunuz.

6- Mac logosu geliyor, bende Nires'h'de bilgisayar durmadan reset atıyordu bunda böyle birşey olmadı. Bu Mac logosunda sabırlı olmanız gerek, ben bu Mac logosunda 10 dakika kadar bekledim.

7- Daha sonra iAtkos S3 V2 kurulumun aynısı, buradaki linkten nasıl kuracağınıza bakabilirsiniz. Bende birazdan Mac'i kurup, (Başarılı olursa) resim atacağım. :)

Evet arkadaşlar Mac'imizi kurduk, şimdi bilgisayarımız yeniden başlıyor.

Xg4Lrt6.jpg

AMD Bilgisayara Mac kurulumumuz başarılı. :)

I3nBgNh.jpg

r82qy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Niresh Maverics kurmayı başardım ama sistemimi tanıtamadım. Anakart MSI 7721 İşlemci AMD A4 Series ekran AMD RADEON 7480D :D Mountion Lion'u denedim. boot.efi yazısı gelince donuyor. :D Kala kala buna kaldım. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
usta bende amd a6 3420m işlemcili bilgisayar var ideneb 1.3 ile boot ettiğimde elma logosu üzerinde engel işareti geliyor. sen kurulum yaparken hangi kodu kullandın. yardım edersen sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı