HP i7 720 Laptopa Mac Kurma

shlapsh

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

Mac ile ilgili beginner seviyesindeyim o yüzden Videoları baya izledim :)

Hp Pavilion dv6 laptopa Mac Kurmak İstiyorum. Sistem Özellikleri Şöyle:

Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q 720 @ 1.60GHz
Intel DMI Host Bridge rev. 11 - Intel HM55 rev. 05
ATI Mobility Radeon HD 5650 1Gb
8GB Ram DDR3

Kurulum için yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler

merhaba

yüklemeye başladım ama hata alıyorum resim ekte yardımcı olabilirmisiniz

Dosya Ekleri

• IMAG0006.jpg
    IMAG0006.jpg
    409,4 KB · Görüntüleme: 293
  • BIOS AHCI Mod olduğundan emin ol.
  • BIOS SecureMod= Disable olduğundan emin ol.
  • USB / System / Library / Extensions / içinden ATI ile ilgilli bütün kextleri, yedeklerini aldıktan sonra sil.
  • USB / EFI / CLOVER / Kexts / 10.9 içinden FakeSMC.kext ve NullCPUPowerManamement.kext dışındaki kextleri, yedeklerini aldıktan sonra sil.
  • CLover Boot Options / Boot Args satırındaki kodların ardına şunları gir:
    PCIRootUID=1 npci=0x2000 -v -f USBBusFix=Yes
  • Clover Boot Menü / Options/ Graphic Inject / Injecy Intel seçeneğini işaretle.

günaydın

yardımlarınız için teşekkür ederim.dediğiniz gibi yaptım ve mac i bilgisayara kurdum. daha sonra video da anlatılanları yapmaya devam ettim. flashın clover dosyasını hard disk e atamadım. şifreyi girdiğimde sadece flash daki efi dosyasını buluyor. o yüzden boot yaptıramıyorum.

Eğer kurulumu MBR olarak Win bulunan sistemin yanına yaptıysan, EFI kurulum yaptığın EFI içinde oluşturulması gerekiyor. Bunun için Clover Bootloader indir. Program özelleştirmeden ayarlarını aşağdaki resimdeki gibi yap. Ardından kurulumunu yap. Bu HDD içinde EFI oluşturacak. Bunun içine gerekli dosyaları kopyalarsın.
NON.UEFI.png

dediğini yaptım hard disk içinde efı dosyası olusturdu içinde cloverı içine kopyaladım boot ediyor ekran geliyor ama açmıyor mutlaka bi yerde takılıyor usb den bir türlü kurtulamadım. açılışta sürekli PCIRootUID=1 npci=0x2000 -v -f USBBusFix=Yes komutu girmem gerekiyor. ekran kartı ses kartı ve wifi driverini kuramadım. sıkıntı sıkıntı sıkıntı :S

Bir şeyi eksik yapıyorsun ama neyi? Şu USB / EFI'yi olduğu gibi kopyaladığın zaman bu hata alınabiliyor. . HDD/ EFI içindekileri tamamen sil. Clover bootloader ile tekrar kurulum yap. USB içinden sadece gereken seyleri kopyala. Bunlar; config.plist
Drivers64, drivers64UEFI, kexts klasorleri. Başka bir şey lazım değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı