AMD M330 vs AMD M420

Performans konusunda ikisi birbiriyle aynı gibi ve çöp ikisi de verilen paray değmez.

Buram buram notebooklar için mobil GPU'lar kokuyor.
Bu GPU'ya sahip notebooklar 4000-5500 TL arası değişir ve tavsiyem almamanızdır.
Biraz daha para katıp ve biriktirip ( en fazla 1.500 TL ) adam akıllı bir Monster oyun bilgisayarı alın, keyfinize bakın.

Performans konusunda ikisi birbiriyle aynı gibi ve çöp ikisi de verilen paray değmez.

Buram buram notebooklar için mobil GPU'lar kokuyor.
Bu GPU'ya sahip notebooklar 4000-5500 TL arası değişir ve tavsiyem almamanızdır.
Biraz daha para katıp ve biriktirip ( en fazla 1.500 TL ) adam akıllı bir Monster oyun bilgisayarı alın, keyfinize bakın.
Neden Performanssizsa 5500 TL?

Neden Performanssizsa 5500 TL?

Çünkü dostum kandırıyorlar milleti ve anlamayan çok bir de taksit yapıyorlar elden direk satılıyor.
Bu tuzağa bende düştüm. Buna vereceğim parayla buna bin basan çok performanslı bir oyun bilgisayarı satın alıp ya da dizebilirdim.

Sonu "U" ile biten işlemcilerden, "M" ile başlayan ya da biten GPU'lardan uzak dur.

Hatta tahmin ediyom bak senin PC çift çekirdekli. Intel güç kartı AMD'den performanslı ama VRAM'i düşük olduğu için Intel güç kartı darboğaz ediyor. Oyun oynadığında FPS aninden 1-2'lere düşüp geri çıkıyor ve bu sana oyun oynatmıyor. Ekran 60 Hz ama oyunlarda 60 FPS alsanda o kaliteyi tadamıyon.

Açıkcası aldığıma pişman oldum ben.

Son düzenleme:
Çünkü dostum kandırıyorlar milleti ve anlamayan çok bir de taksit yapıyorlar elden direk satılıyor.
Bu tuzağa bende düştüm. Buna vereceğim parayla buna bin basan çok performanslı bir oyun bilgisayarı satın alıp ya da dizebilirdim.

Sonu "U" ile biten işlemcilerden, "M" ile başlayan ya da biten GPU'lardan uzak dur.

Hatta tahmin ediyom bak senin PC çift çekirdekli. Intel güç kartı AMD'den performanslı ama VRAM'i düşük olduğu için Intel güç kartı darboğaz ediyor. Oyun oynadığında FPS aninde 1-2'lere düşüp geri çıkıyor ve bu sana oyun oynatmıyor.
Hayır dostum Intel ekran kartiyla açtigimda bir çok oyun kasiyor, Minecraft hariç. U İşlemciler bence gayet iyi, Neden kötüledin anlamadim. Ve her M ile başlayan veya biten kart kötü değildir, Örnek GTX 960M

Hayır dostum Intel ekran kartiyla açtigimda birçok oyun kasiyor, Minecraft hariç. U İşlemciler bence gayet iyi, Neden kötüledin anlamadim. Ve her M ile başlayan veya biten kart kötü değildir, Örnek GTX 960M

U'lar Çift çekirdekli oluyor genelde. Güç kartı performanslı ama VRAM'i çok düşük 128MB gibi. 2 GB yazıyor ama 128MB paylaşımlı diyor.
M demek sende biliyorsunudur mobil diye geçer.

GTA 5 oynarısın Orta-Yüksek ayarda ama çoğu şeyden kısarsanız yani Direct 9'ya yakın olur bu da oyunun grafik anlamında devrimini yok sayıyor.

O kadar da iyi değil ki. M440 daha iyi hatta.

U'lar Çift çekirdekli oluyor genelde. Güç kartı performanslı ama VRAM'i çok düşük 128MB gibi. 2 GB yazıyor ama 128MB paylaşımlı diyor.
M demek sende biliyorsunudur mobil diye geçer.

O kadar da iyi değil ki. M440 daha iyi hatta.
Biliyorum. Ama zaten AMD ile kassa, Intel ekran kartiyla açarim. Onda kasmiyorsa onda oynarim. Her türlü avantajliyim yani :D

LoL'ü dene bi harbi daha iyi oynatıyor Intel güç kartı.
CS 1.6 da AMD'yle açtim. Kart %63 kullanımdaydı. Ve FPS Intelle 100'ken AMD'De 60 dı. Yanı kart düşük grafikte ihtiyaç duymayip çalişmiyordu. Ama Intel ekran karti işlemciyle birlikte çaliştigi için, Tam çalişiyordu. Belki tam çalişsa AMD 300 FPS görebilirdim orda.

CS 1.6'da AMD'yle açtim. Kart %63 kullanımdaydı. Ve FPS Intel'le 100'ken AMD'de 60'dı. Yanı kart düşük grafikte ihtiyaç duymayip çalişmiyordu. Ama Intel ekran karti işlemciyle birlikte çaliştigi için, Tam çalişiyordu. Belki tam çalişsa AMD 300 FPS görebilirdim orada.

Ya hayır öyle bir şey yok. Mobil GPU'lar güçlü değil dostum. O dediğin 300 FPS değeri o kadar abartı...
Dostum o aldığın bilgisayar bir oyun bilgisayarı sınıfında değil. Kazık bir üründür. Ofis için daha uygundur ama asla Render için uygun değildir.

Online oyunlarda oynayabiliirsin. Bu oyun şirketlerin politikası gibi bir şey. Orta seviye bilgisayarlar açsında para kazanayım gibi.

Ya oyun konusu ise 6.Nesil oyunları hepsini kasmadan oynuyabilirsin. ( PS2 kalitesi)
Ama sonra ki nesiller de ise kasacaktır. Kasmaması için ayarları düşürecen bu severi 6.Nesil ya da 5.Nesil gibi gözükecek.

Geri
Yukarı