AMD mi Intel mi? ATI mı nVidia mı?

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 6 Aralık 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.527
    Yer:
    İstanbul
    Bu soruya her zaman cevabım açık ve net olmuştur: hangisi paraya göre daha iyi performans sunuyorsa o tabii ki. Yani fiyat/performans oranı hangisinin yüksek ise o. Ama her zaman olduğu gibi AMD veya Intel babalarının şirketiymiş gibi savunanlar, “tek geçerim”ciler, “havada karada kullanırım”cılar, “en iyisi benim kullandığımdır”cılar gibi tonlarca kullanıcı modeli sayabilirim. Sorsanız daha x86 mimarisini bilmeyenler işlemciler hakkında yorum yapıyorlar. Kendi taraflılıkları yetmiyormuş gibi üstüne bir de taraflı sitelerin testlerini örnek verenler de var tabi. Ekran kartı konusunda ise durum daha da vahim. Sadece yeşil gözüne güzel geliyor diye nVidia diyenden tutun da anakartının rengine uyduğu için ATI alanlara kadar çeşit çeşit kullanıcı mevcut. Efendiler! Aklınızı başınıza alınız. Verdiğiniz paranın karşılığında en iyi performansı kim veriyorsa onu tercih edin. İhtiyaçlarınızı iyi tespit edin.

Neşeli Enginar ve İSMET 53 bunu beğendi.
  2. umuthan

umuthan Zeptopat

Beğenileri:
    0
    peki hocam sence en iyisi hangi?(fps,çekirdek hızı,OC,..) Recep abi lütfen cevapla çok kararsız kaldım.
    www.vatanbilgisayar.com: Msi Gtx770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    www.vatanbilgisayar.com: GTX760 ROG STRIKER GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    www.vatanbilgisayar.com: Asus GTX960 ROG STRIX GDDR5 2GB 128Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 280X Vapor-X Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    www.vatanbilgisayar.com: MSI GTX960 GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    www.vatanbilgisayar.com: Asus R9 280X Directcu 2 Top 3Gb Gddr5 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 280 TRI-X OC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

3. Neşeli Enginar

Neşeli Enginar Megapat

Beğenileri:
    6.860
    Yer:
    Regensburg
    Güzel özetlemissin Recep.
    Sonucta kimsemizin babasi milyoner degil.
    Fiyat / Performans'dir en önemlisi.

4. Dark-Man

Dark-Man Kilopat

Beğenileri:
    2.999
    Yer:
    Bu Dünya Benim Memleketim
    Beyler konu öyle bir hortlamış ki Technopatın kuruluş yılıdaki konu. :)

Batın Türk bunu beğendi.
  5. Barış ÖZER

Barış ÖZER Decapat

Beğenileri:
    626
    Yer:
    Kartal/İstanbul
    4 yıllık başlığı bulup ekran kartı tavsiyesi için hortlatan arkadaşımıza bir alkış lütfen :LOL:

6. Dark-Man

Dark-Man Kilopat

Beğenileri:
    2.999
    Yer:
    Bu Dünya Benim Memleketim
    Yalnız 5 yıl olacak o 4 yıl değil. :)

Barış ÖZER bunu beğendi.
  7. Barış ÖZER

Barış ÖZER Decapat

Beğenileri:
    626
    Yer:
    Kartal/İstanbul
    6 Aralık'ta açıldığı için 1 aydan birşey olmaz diyerek 4 yıl yazdım, lakin 4.5 yıla daha yakın olmuş :D

Batın Türk ve Dark-Man bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş