AMD/NVIDIA Geçiş

Merhaba arkadaşlar, ben bundan 7 ay önce NVIDIA (GTX 1060) ekran kartı aldım o zaman bilgisayarımda AMD (RX 460) ekran kartı vardı ve sürücülerin hepsi AMD'idi. Daha sonra ben bu ekran kartını aldığımda (NVIDIA) bilgisayara hiç format atmadan sürücüleri de temizleyip temizlemediği mi hatırlamıyorum ve direkt yeni kartı takıp onun sürücülerini yüklemiştim. Bir sorun yok gibi duruyor ama benim C diskimde system32 ve benzeri bazı klasörlerde içinde amd64, amd, amdi, yazan klasörler bunlar AMD'den mi kalma yoksa adları mı öyle silmem gerekir mi? Ya da şuan AMD sürücülerini kaldırabilir miyim varsalar. Kafam çok karıştı gerçekten.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.03.24 - 18.01.04.51.png
    Desktop Screenshot 2020.03.24 - 18.01.04.51.png
    66,4 KB · Görüntüleme: 41
  • Desktop Screenshot 2020.03.24 - 18.01.53.70.png
    Desktop Screenshot 2020.03.24 - 18.01.53.70.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba arkadaşlar, ben bundan 7 ay önce NVIDIA (GTX 1060) ekran kartı aldım o zaman bilgisayarımda AMD (RX 460) ekran kartı vardı ve sürücülerin hepsi AMD'idi. Daha sonra ben bu ekran kartını aldığımda (NVIDIA) bilgisayara hiç format atmadan sürücüleri de temizleyip temizlemediği mi hatırlamıyorum ve direkt yeni kartı takıp onun sürücülerini yüklemiştim. Bir sorun yok gibi duruyor ama benim C diskimde system32 ve benzeri bazı klasörlerde içinde amd64, amd, amdi, yazan klasörler bunlar AMD'den mi kalma yoksa adları mı öyle silmem gerekir mi? Ya da şuan AMD sürücülerini kaldırabilir miyim varsalar. Kafam çok karıştı gerçekten.
Mevcut dosyaların AMD ile alakası olmadığını düşünüyorum çünkü benim dizüstü bilgisayarımın GPU'su nVIDIA ve bende de benzer dosyalar bulunuyor.

O dosyalara elleme sistem dosyaları onlar.

Eki Görüntüle 519851
Teşekkürler dostum.
Emin olamıyorsan DDU programını kullanıp NVIDIA sürücülerini tekrar kurabilirsin ama sorun yaşamıyorsan gerek yok.
Yani şöyle benim gözle görebildiğim bir sıkıntı problem yok. Kart çalışması da iyi battlefield 1'de %97-99'u kullanılıyordu. Geforce'dan sürekli güncelleme geliyor yapıyorum onları da. Sadece bu dosyalar ürküttü beni. Çünkü geçenlerde gerçekten AMD ekran kartımdan kalma klasörler bulmuştum onları silmiştim. Bu dosyalar küçük harf olunca korktum silmedim.
Bilgisayarı güvenli modda açıp DDU ile driver temizlemek en garanti yol.
Şimdi DDU nereden yükleyeceğim sitesini bulamadım. Ve sildikten sonra pc açılınca ne yapacağım NVIDIA sitesinden son sürücüleri mi yükleyeyim? Ayriyetten inince geforcedan güncelleme falan yapmam lazım mı?

Son düzenleme:
İlk önce Nvidia'nın güncel driverını indir.
Şu linkten DDU programını indir:
Windows 10 güvenli modda açma rehberi:
DDU kullanma rehberi:
UYARI: Nvidia Driver ve DDU programını indirdikten sonra bilgisayarın internetle olan bağlantısını kesin. Tüm işlemlerden sonra geri açın. Forumda çok konu açılıyor yeni Nvidia driver kurulamadı vs. hatası alınmasına karşı.
Bunun sebebi tahminim siz Nvidia driverı kurarken windows update arka planda temel driverı ya çoktan kurmuş ya da kuruyor olması ile ilgili bir çakışma.

İlk önce Nvidia'nın güncel driverını indir.
Şu linkten DDU programını indir:
Windows 10 güvenli modda açma rehberi:
DDU kullanma rehberi:
UYARI: Nvidia Driver ve DDU programını indirdikten sonra bilgisayarın internetle olan bağlantısını kesin. Tüm işlemlerden sonra geri açın. Forumda çok konu açılıyor yeni Nvidia driver kurulamadı vs. hatası alınmasına karşı.
Bunun sebebi tahminim siz Nvidia driverı kurarken windows update arka planda temel driverı ya çoktan kurmuş ya da kuruyor olması ile ilgili bir çakışma.
Eğer NVIDIA driver kurulmaz ise ne yapacağım. DDU işleminden sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı