AMD Özel Çözünürlük Oluşturma

Chucker

Kilopat
Daha fazla  
Bugün AMD kartımın güncellemesini yaptım ve fotoğraftaki gibi özel çözünürlük diye bir kısım geldi veya vardı da ben bilmiyordum. Hemen 2K' ya yükselticektim ki bu kadar ayar olunca yapmaya çekindim size sorayim dedim.

Not:Ekran kartım RX480.

Radeon Live.PNG

Bugün AMD kartımın güncellemesini yaptım ve fotoğraftaki gibi özel çözünürlük diye bir kısım geldi veya vardı da ben bilmiyordum. Hemen 2K' ya yükselticektim ki bu kadar ayar olunca yapmaya çekindim size sorayim dedim.

Radeon Live.PNG
Güncel.

Güncel.

Radeon Live.PNG

Güncel.
@Recep Baltaş

Özel Çözünürlük ayarına tıkladığınızda bir uyarı çıkıyor, keşke okusaydın. Bu ayar, monitörün desteklemediği çözünürlük ve Hertz değerlerinde görüntü almanı sağlıyor. Ama hız aşırtma yapmış oluyorsun ve her zaman sağlıklı sonuçlar olmuyor.

Eğer yüksek çözünürlük istiyorsan, monitörün ve ekran kartın VSR destekliyorsa Ekran kısmından aktifleştirip sanal olarak yüksek çözünürlük kullanabilirsin.
1485701387169.png

Özel Çözünürlük ayarına tıkladığınızda bir uyarı çıkıyor, keşke okusaydın. Bu ayar, monitörün desteklemediği çözünürlük ve Hertz değerlerinde görüntü almanı sağlıyor. Ama hız aşırtma yapmış oluyorsun ve her zaman sağlıklı sonuçlar olmuyor.

Eğer yüksek çözünürlük istiyorsan, monitörün ve ekran kartın VSR destekliyorsa Ekran kısmından aktifleştirip sanal olarak yüksek çözünürlük kullanabilirsin.
Eki Görüntüle 212612
Hortlatıyorum ama yapacak bir şey yok. CS:GO'da 1024x768'te i3 3240 ve RX 460 darboğaz oluyor. Ben bunu 1920x1440 yapmak istiyorum ama hata veriyor. Acaba yardım edebilir misin ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı