AMD Overdrive üzerinden fan hızı ayarı

UgurAkar38x

Decapat
Yer
Kayseri, Melikgazi
Daha fazla  
Merhabalar. "Catalyst Control Center" isimli bir program var bilgisayarımda. Geçen gün kurcalarken bir ayara denk geldim. AMD Overdrive yazıyordu. Baktığımda fan hızımın sadece %24 olduğunu gördüm. Masaüstü sıcaklığım da 57 dereceydi. Fan hızımı %100 yapmalı mıyım?
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızı otomatik ayarlanıyor. RX580'im var. Yükte olmayınca 40 derecede geziyor fan hızı %20 falan oluyor tam yükte 80-83 derece oluyor fan hızı da 70 falan oluyor bu degerler sıkıntı değil otomatik olaeak ayarlıyor kendini fanlar. Sıcaklığa bağlı olarak.

Șuan oyun oynarken kart sıcaklığın sorun yaratmıyorsa gerek yoktur. Genellikle stok değer budur ve eğer fan hızını çok fazla arttırırsan ses artabilir. Ben %50-%60 arasında tutarım.
Fan hızı otomatik ayarlanıyor. RX580'im var. Yükte olmayınca 40 derecede geziyor fan hızı %20 falan oluyor tam yükte 80-83 derece oluyor fan hızı da 70 falan oluyor bu degerler sıkıntı değil otomatik olaeak ayarlıyor kendini fanlar. Sıcaklığa bağlı olarak.
Bu sonradan eklendi hocam ben r7 240 kullanıyorum bende de manuel arttırmadıkça sabit.

Șuan oyun oynarken kart sıcaklığın sorun yaratmıyorsa gerek yoktur. Genellikle stok değer budur ve eğer fan hızını çok fazla arttırırsan ses artabilir. Ben %50-%60 arasında tutarım.

Bu sonradan eklendi hocam ben r7 240 kullanıyorum bende de manuel arttırmadıkça sabit.
Doğru diyorsun. %100'e almıştım uçak sesi geliyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı