AMD Phenom 1090t sistem upgrade

nurborden

Kilopat
Daha fazla  
AMD Phenom ii x6 1090t black edition CPU
HD 5970 GPU
Gigabyte GA-890FXA-UD5 AM3 AMD 890FX sata 6 GB/s USB 3.0 anakart
bileşenlerine sahibim.

Ekran kartım bu yaz bozuldu. Ben de yeni bir ekran kartı alacaktım, piyasadaki çoğu ekran kartının bottleneck yaptığını okudum. Ben de eski kart mı alsam yoksa yeni kart ve yeni işlemci mi alsam diye size soruyorum. 1000-1500 TL bütçem var. amacım LOL-H1Z1-CSGO-BF1 (medium ayar da kafi) oyunlarını oynatması. Render falan yapmıyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1500 TL bütçen varsa o fiyata sıfır bir bilgisayar alman daha iyi olur. İlerde de en azından 120 GB SSD eklersen iyi olur.
11.png

Sizce yeni bir işlemci ile rx 470 alsam nasıl bir seçim yapmış olurum?
O şekilde bir tercihde yapılabilir fakat AMD işlemciler eski olduğu için intele geçmek mantıklı olurdu. Güç kaynağın nedir? 2017 Şubat ayında
zen işlemciler çıkcak, eğer zen işlemcileri beklersen yeni bir anakart ile daha performanslı bir sistem toplanabilir. Ama şimdi alcaksan yeni bir işlemci ve RX 470 alabilirsin.

O şekilde bir tercihde yapılabilir fakat AMD işlemciler eski olduğu için intele geçmek mantıklı olurdu. Güç kaynağın nedir? 2017 Şubat ayında
zen işlemciler çıkcak, eğer zen işlemcileri beklersen yeni bir anakart ile daha performanslı bir sistem toplanabilir. Ama şimdi alcaksan yeni bir işlemci ve RX 470 alabilirsin.
Hocam yeni ekran kartlarını bekledim, şimdi de yeni işlemciler çıkıyor, bir 4 ay sonra da yeni kartlar çıkacak tekrar bunun sonu yok :D Yani benim isteğim dediğim gibi Cs go, lol, Tomb Raider, H1Z1 gibi oyunları mediumda oynasam da olur. Eğer benim eski sistemimdeki işlemciye, r7 ya da r9 ekran kartı takılarak bu oyunlar oynanabilecekse 300-400 tl ye bir tane alıyım sıfır vatandan, en azından yaza kadar idare etsin, yazın toplarım sistemi o dediğiniz zen işlemcilerle. Yoksa daha fiyat/performansı yüksek bir kart olan 1060ları falan düşününce, yeni işlemci, yeni işlemciye de yeni anakart gerekiyor, nereden baksanız 1700-2000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor, doğru mu düşünüyorum acaba?

Yani toparlayacak olursam, idare etmelik, 400-500 tl ye eski kartlardan ya da gtx1050-rx460 almam daha mantıklı gibi. Darboğaz olmayacak ise bunlardan birini mi alayım? Hangisini alayım?

Bu arada ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Hocam yeni ekran kartlarını bekledim, şimdi de yeni işlemciler çıkıyor, bir 4 ay sonra da yeni kartlar çıkacak tekrar bunun sonu yok :D Yani benim isteğim dediğim gibi Cs go, lol, Tomb Raider, H1Z1 gibi oyunları mediumda oynasam da olur. Eğer benim eski sistemimdeki işlemciye, r7 ya da r9 ekran kartı takılarak bu oyunlar oynanabilecekse 300-400 tl ye bir tane alıyım sıfır vatandan, en azından yaza kadar idare etsin, yazın toplarım sistemi o dediğiniz zen işlemcilerle. Yoksa daha fiyat/performansı yüksek bir kart olan 1060ları falan düşününce, yeni işlemci, yeni işlemciye de yeni anakart gerekiyor, nereden baksanız 1700-2000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor, doğru mu düşünüyorum acaba?

Yani toparlayacak olursam, idare etmelik, 400-500 tl ye eski kartlardan ya da gtx1050-rx460 almam daha mantıklı gibi. Darboğaz olmayacak ise bunlardan birini mi alayım? Hangisini alayım?

Bu arada ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.
Yani ortalama 1600 TL gibi bir bütçe vermeniz gerekir. AMD athlon x4 860K gibi işlemcilerle 1300 TL civarlarında toplanılabilir. Tabi doların artmasıyla fiyatlarda arttı. GTX 1050'nin performansını beğenmedim. RX 460 alabilirsiniz darboğaz yapmaz yapsa bile çok FPS kaybetmezsiniz. Güç kaynağınız ne kadar ve ne marka?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı