AMD Phenom II x2 560 Çekirdek Açınca Reset Sorunu

Stanceblue

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda kullandığım sistemde bulunan phenom ii x2 560 model işlemcinin çekirdek açma özelliği olduğunu biliyordum ama daha önce denememiştim. Dün anakart arayüzünden çekirdek açmayı denedim ve normalde 2 çekirdek olan işlemcimi kısa bir süre 4 çekirdek olarak kullanabildim. Kısa bir süre diyorum çünkü bu işlemi yaptığımda 15 dakika açık kaldığında bilgisayar kendini resetliyor ve bu durum böyle devam ediyor.

Çekirdek açma işlemi yapıp işlemcimi 4 çekirdek olarak kullandığım bu kısa sürede oyunlarda test yapma imkanı buldum. Bir çok oyunda ciddi FPS artışı olduğunu fark ettim. Örneğin CS:GO'da çift çekirdek iken bir basit eğlence maçında ortalama 50 FPS alırken 4 çekirdek olduğunda 150 ve üstü FPS'leri rahatlıkla alabiliyorum. Bu sorunumun çözümü hakkında fikri olan arkadaşlar yazarsa gerçekten çok sevinirim. Sistem özelliklerim aşağıdadır.

CPU: AMD Phenom II x2 560 Black Edition
GPU: Sapphire R7 260x 2GB 128 bit ekran kartı
PSU: Zalman ZM500Lx 500 watt
RAM: 6 GB DDR3 1333 MHz
ANAKART: MSI p25 740gm

NOT: Çekirdek açma işlemini yaptığımda işlemcim Phenom x4 b60 modeline dönüşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı