AMD Phenom X2 işlemcide çekirdek açılmıyor

thebest00

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda AMD Phenom X2 555 işlemci var. BIOS'tan Core unlock açmama rağmen X4 ve X3 olmuyor. Çok kez denedim ama hala X2 gözüküyor. Sorunun çözümünü yazarsanız mutlu olurum. Anakart: MSI 880G E45.

Son düzenleme:
Bilgisayarda AMD Phenom X2 işlemci var. BIOS'tan Core unlock açmama rağmen X4 ve X3 olmuyor. Çok kez denedim ama hala X2 gözüküyor. Sorunun çözümünü yazarsanız mutlu olurum. Anakart: MSI 880G E45.
Her işlemcinin çekirdek açma durumu olmaz. İşlemcinizin seri numarası ile çekirdek açma durumunu araştırabilirsiniz.
Bazı modellerin tümünde çekirdek aktif edilebilirken bazı modellerin ise belli serilerinde aktif edilebilmesi söz konusu.
Kısaca anakartınızda böyle bir özellik olsa dahi herhangi bir işlemci takıp çekirdek aktif etmeyi beklemek uygun olmaz.

Son düzenleme:
Her işlemcinin çekirdek açma durumu olmaz. İşlemcinizin seri numarası ile çekirdek açma durumunu araştırabilirsiniz.
Bazı modellerin tümünde çekirdek aktif edilebilirken bazı modellerin ise belli serilerinde aktif edilebilmesi söz konusu.
Kısaca anakartınızda böyle bir özellik olsa dahi herhangi bir işlemci takıp çekirdek aktif etmeyi beklemek uygun olmaz.

İşlemcide çekirdek açma var baktım internetten. Neden bu sorun oluyor anlamadım.

İşlemcide çekirdek açma var baktım internetten. Neden bu sorun oluyor anlamadım.
BIOS ekranında ACC (Advance Clock calibration) kısmını aktif edip unlock core yapınca açması gerekiyor. Elimde mevcut olmadığı ve uzun zamandır denemediğim için hatırlamıyorum. O işlemci listesine de ulaşmam kolay değil ama her işlemcinin her versiyonu çekirdek açmaz. Açsa da stabil çalışır diye bir durum yoktur. Bunu da tekrar söyleyeyim.

BIOS ekranında ACC (Advance Clock calibration) kısmını aktif edip unlock Core yapınca açması gerekiyor. Elimde mevcut olmadığı ve uzun zamandır denemediğim için hatırlamıyorum. O işlemci listesine de ulaşmam kolay değil ama her işlemcinin her versiyonu çekirdek açmaz. Açsa da stabil çalışır diye bir durum yoktur. Bunu da tekrar söyleyeyim.

O şekilde yaptım sonra format atıp Windows 8.1 kurdum sorun yine düzelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı