AMD Phenom II X4 955 Overclock nasıl yapılır?

YUSUF 71

Centipat
Benim sistemimde baslikta belirttigim işlemci var. Ben ona voltaj vermeden OC yapmak istiyorum fakat nasıl yapacağım bilmiyorum. Hiç yapmadım, yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem ozellikleri:
AMD Phenom II X4 955
8 GB 1600 MHz RAM
500W enegrmax Power
HD 6850 ekran kartı
120 Kingston snow SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama sadece uyarı olarak şunu demek istiyorum , eğer iyi bir soğutucunuz yoksa bence işlemci OC işlemine girişmeyin

Bahsettiginiz islemci 125W'lik bir islemci. Yuk altinda cok fazla enerji harciyor. OC yaptiginizda bu deger daha da yukari cikiyor. Anakartinizin bu kadar gucu besleyebiliyor olmasi gerekli. Anakart modelinizi belirtmediginiz icin bunu soylemek zor. Ayrica anakartinizin OC kapasitesi var mi yok mu yine modele gore soylenebilir. Son olarak da kullandiginiz sogutucu nedir. 150W icin uygun mu? Bunlari da belirtirseniz yardimci olunur.

Meriç bey anakartin markasını belirtmedigim için kusuru ma bakmayın lütfen markası MSI 7592 ANAKART
Bahsettiginiz islemci 125W'lik bir islemci. Yuk altinda cok fazla enerji harciyor. OC yaptiginizda bu deger daha da yukari cikiyor. Anakartinizin bu kadar gucu besleyebiliyor olmasi gerekli. Anakart modelinizi belirtmediginiz icin bunu soylemek zor. Ayrica anakartinizin OC kapasitesi var mi yok mu yine modele gore soylenebilir. Son olarak da kullandiginiz sogutucu nedir. 150W icin uygun mu? Bunlari da belirtirseniz yardimci olunur.
Meriç bey anakartin markasını belirtmedigim için kusuru ma bakmayın lütfen markası MSI 7592 ANAKART

Anakart modelinizi kontrol ediniz. Yazdiginiz anakart Intel islemciler icin gorunuyor.

Anakart modelinizi kontrol ediniz. Yazdiginiz anakart Intel islemciler icin gorunuyor.
Pardon abi kusura bakma msi ms 7596 ver 1.2

Anakartinizin VRM ( islemciye guc saglayan transistorler )'lerinde sogutma yok. Islemciniz de 125W, Yabanci forumlarda 95W islemci ile en fazla 300Mhz OC yaptiklarini, bunun uzerinde anakartin stabilitesini kaybettigini belirtmisler. Belki OC yaparsaniz basarili olmus gorunebilir. Ama kisa sure sonra anakartin bozulma ihtimali cok fazla. Bence fazla zorlamayin.

Anakartinizin VRM ( islemciye guc saglayan transistorler )'lerinde sogutma yok. Islemciniz de 125W, Yabanci forumlarda 95W islemci ile en fazla 300Mhz OC yaptiklarini, bunun uzerinde anakartin stabilitesini kaybettigini belirtmisler. Belki OC yaparsaniz basarili olmus gorunebilir. Ama kisa sure sonra anakartin bozulma ihtimali cok fazla. Bence fazla zorlamayin.
Peki bende Bi başka intel anakart var gigabayt ga p35 s3l chipset li ona cift çekirdekli veya 4 çekirdekli işlemci de nasıl yapacağım overclock

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı