AMD Phenom II X4 960T GTX 1060 Oyun Performansı Nasıldır?

Tiber

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. GTX 1060 ekran kartını almayı planlıyorum. Ama işlemcim eski bir işlemci AMD Phenom II x4 960T 3.2 GHz. Bu işlemci ile darboğaz olacağı söyleniyor ve aşikâr, işlemci için bütçem yok malesef, şu anki ekran kartım 9800 GT, 1060'ı alsam işlemcimi 1 yıl sonra filan alabilirim. Sizce şu anki 9800 GT ile arasındaki fark nasıl olur? 1680x1050 çözünürlükte full ayarlarda oyunları oynatabilir mi darboğaz söz konusu olsa bile?

Son düzenleyen: Moderatör:
Varınızı yoğunuzu ekran kartına basıp sistemsiz kalmış gibi olursunuz. Her şey dengeli olmalı. O kadar para verip, yarısı kadar bile performansı 1 sene boyunca alamamanın manası yok. 1 sene sonraya yatırım yapmak da pek doğru değil. Teknoloji hızla ilerliyor, ürünler bozulmasa bile teknolojisi eskiyor. Ya şimdi bütçenizle genel bir yükseltme yapın, ya da paranızı harcamayın biriktirin. Sıfırdan sistem toplayın. Ekran kartınız çok kötü değil. Eski ama performanslı bir sisteme sahipsiniz.

Kısa vadede güzel ancak benim yapacağım bir şey olmazdı. Eldekiyle yetinip para biriktirmeyi ve daha iyi bir sisteme sahip olmayı hedeflerdim, öyle de yaptım. Kişiden kişiye değişir biraz bu durum. Ne istediğinizi iyice düşünün, geçici mi istiyorsunuz yoksa yıllarca üstüne para harcayamayacağınız bir alışveriş mi yapmak istiyorsunuz onun kararını verin. Verdiyseniz de söyleyin bilelim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı