AMD Phenom II X6 1055T sistemi yükseltmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Öncelikle merhaba. Son zamanlarda açtığım konulara bakarsanız anlarsınız zaten, kafam çok karışık. AM5 beklemeye karar verdim, vazgeçtim ve şimdi tekrar beklemeye karar verdim. Şu an bilgisayarımda iğrenç bir donma problemi var. RAM alacaktım ancak neden buna daha fazla yatırım yapayım ki diye düşündüm ve aklıma bir fikir geldi.
Ryzen 3 3100, S2H ve 16 GB RAM ile bu sistemi hayata döndürebilir miyim? Oyunları açmıyor çoğu zaman. SSE 4.1 desteği yok Phenom'un. macOS ile Dual Boot yapacaktım, SSE 4.1 engel oldu. Sonra dedim ki FX işlemci alayım. Sıfırı yok. İki çarem var:

-Ya 2 sene beklemeyi göze alıp RAM ekleyerek sorunlar yaşamaya devam edeceğim.
-Ya da 3100 S2H 16 GB ile bir upgrade yapıp 2 yıl sonra da bu sistemi kardeşime verip AM5 bir sistem toplayacağım.

Sizce ne yapmalıyım? Ben oyun performansım artsın diye toplamıyorum, şu an gayet memnunum performansından. Sadece eski bir sistem ve o yüzden destek sorunları yaşatıyor. UEFI desteği bile yok, gerisini siz düşünün. Memtest çalıştıracaktım o bile çalışmıyor. Bu arada elimde bulunan parçalardan kasamı, 600W 80+ PSU'mu, SSD'mi, harddisklerimi ve ekran kartımı kullanacağım.

PSU: Xigmatek Gaming 600W 80+ (C4 demeyin lütfen 🤣)
Ekran kartı: Gigabyte RX550 2 GB Windforce.
HDD: WD Green 1.5TB.
SSD: 860 Evo 500GB.

Sizce mantıklı mı? Daha önce 1600 ile yapacaktım ama vazgeçmiştim. Artık iyice delirmek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı