AMD Phenom II X6 1055T Tabanlı sistem

DeadBurn

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD Phenom II X6 1055T 2.80 GHz
  • Ekran Kartı: Palit Gtx 560
  • Ram : DDR3 4Gb 1333 MHz
  • Anakart: Gigabyte M68MT-S2
  • Güç Kaynağı: 550 Watt
Benim böyle bir sistemim var ve 4000 tl bütçem sizce tüm parçaları değiştirim mi ? Yoksa sadece ekran kartını falanmı değiştirim lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcine hiç dokunma, gayet başarılı bir işlemcin var. Yeni nesil AMD işlemcilerle arasında uçurum yok, hatta bırak uçurumu ciddi farklar yok. İki yıl daha çok rahat götürür seni.

Ekran kartını güncelle, Öğneğin ; Sapphire R9 280X " O.C" ürünlerden birisi olabilir. (Ben siparişimi vermek üzereyim.)

Anakartını yükseltmek senin bileceğin iş, ama bence Gigabyte Ga-990XA-UD3 veya UD5 kalitesinde bir ürün almak senin için akıllıca olur.

Ramlerini kesinlikle yükseltmeni salık veririm; 8 Gb'ın altında olmamak şartıyla. Naçizâne önerim Corsair 8GB (2X4GB) Vengeance DDR3 1600MHz yönündedir.

Eğer, kasandan memnunsan sadece Güç kaynağını 750 wtt'a çek +80(Bronze vs...) yok değilsen güzel kampanyalar oluyor takip et aklına yatan Kasa - PSU paketini değerlendir.

Bu sisteme, kesinlikle iyi bir işlemci soğutucu al. (Onun modeli, markası keyfine kalmış.)

SDD kullanmıyorsan, işlemciye harcamadığın parayı oraya ayrı, cebinde de paran kalsın. ("Silicon Power" f/p olarak 180 gb güzel bir SSD'ye sahip. Yok kralını alacağım diyorsan Intel'den vazgeçme derim.)

Esenlikler.

İşlemcine hiç dokunma, gayet başarılı bir işlemcin var. Yeni nesil AMD işlemcilerle arasında uçurum yok, hatta bırak uçurumu ciddi farklar yok. İki yıl daha çok rahat götürür seni.

Ekran kartını güncelle, Öğneğin ; Sapphire R9 280X " O.C" ürünlerden birisi olabilir. (Ben siparişimi vermek üzereyim.)

Anakartını yükseltmek senin bileceğin iş, ama bence Gigabyte Ga-990XA-UD3 veya UD5 kalitesinde bir ürün almak senin için akıllıca olur.

Ramlerini kesinlikle yükseltmeni salık veririm; 8 Gb'ın altında olmamak şartıyla. Naçizâne önerim Corsair 8GB (2X4GB) Vengeance DDR3 1600MHz yönündedir.

Eğer, kasandan memnunsan sadece Güç kaynağını 750 wtt'a çek +80(Bronze vs...) yok değilsen güzel kampanyalar oluyor takip et aklına yatan Kasa - PSU paketini değerlendir.

Bu sisteme, kesinlikle iyi bir işlemci soğutucu al. (Onun modeli, markası keyfine kalmış.)

SDD kullanmıyorsan, işlemciye harcamadığın parayı oraya ayrı, cebinde de paran kalsın. ("Silicon Power" f/p olarak 180 gb güzel bir SSD'ye sahip. Yok kralını alacağım diyorsan Intel'den vazgeçme derim.)

Esenlikler.

İşlemci gerçekten idare eder mi? Aynı işlemci bende de varda adam akıllı OC ayarını bulursan gerçekten bayağı fark ediyor. Bide eskiden bulduğum iyi ayarı şimdi yaptığım zaman kaldırsa bir kaç kişiye sordum "esnetmişsindir" falan dediler. Büyük ihtimal haklılar. Zaten stres testlerinde stock fan ile 62-64 arası oluyor. Hadi hayırlısı...

Bende 1090T var, ben çok memnunum. Dikkat edersen, zaten iyi bir işlemci fanı almanı önerdim, nihayetinde Black Edition serisi çok çok başarılı bir seridir kî eğer "Oyun" tabanlı bir sistem istiyorsanız, sizi söylediğim gibi iki yıl daha götürür. O.C ayarlarını da alacağınız Anakart'ın "Auto Upgrade" seçeneği ile olumlu bir hâle getirirsiniz, kî ben O.C yapmadan üst düzey bir performans alıyorum. Tabi, netice de karar sizin.

Dediğiniz Auto Upgrade özelliği nedir? Pek anlayamadım. Bu arada arkadaşın konuyu işgal ettim ama belki oda bilmediği bir şeyi öğrenmiş olur. Anakartım ASUS M4A78LT-M LE

Kusura bakmayın, ben sizi Deadburn zannettim. O Auto Upgrade önerisini ona yaptım Gigabyte UD-3 veya UD5 alması koşuluyla; ancak ASUS M5A97'de de Auto Tuning özelliği mevcut, belki sizin anakartınızda destekliyordur, bilemiyorum.

Auto Tuning ile ilgili biraz bilgi verirsek; Bu seçenek sayesinde Anakart sizin için en uygun OverClock'u yapıyor. Böylece hiçbir uğraş vermeden üst düzey bir performans alabiliyorsunuz. (Tabi elle yapılan Pro-O.C'nin yerini tutmaz.)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı