AMD Phenom II X6 1100T Sistem Upgrade

• Konuyu başlatan Jove
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 5B

Jove

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba, aşağıda verdiğim özelliklere sahip olan bir bilgisayarım var. Ben bu alete yeni ekran kartı almalı ve ram takviyesi mi yapmalıyım yoksa masrafa hiç değmez demeli ve yenisini mi almalıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum.

• İşlemci: AMD Phenom II X6 1100T (3.3Ghz) 9Mb AM3 Box Black Edition (125W)
  • Anakart: Asus M4A88TD-V Evo/USB3 880G DDR3 1GB GL ATX Anakart
  • Ekran Kartı: VTX HD 6870 1Gb GDDR5 256 Bit Dual DVI/HDMI/2X Mini DP
  • Bellek: 4 GB DDR3 1333 Mhz (2x2Gb) Kingston CL7 Hyperx KHX1333C7AD3K2/4GAX
  • Harddisk: Seagate 1.5 Tb 5900 Sata3 64Mb 6Gb/s (ST1500DL003)
  • Kasa: ThermalTake VJ65021N2E WİNGSRS 201 Siyah 500W Kasa
  • Kart Okuyucu: Quatroniv SDHC Kasa içi kart okuyucu Siyah
  • Optik Sürücü: LG GH22NS50 22x8x16x SATA DVD-RW Siyah

Son düzenleyen: Moderatör:
4 gb bellek ekleyebilirsin. Yeni bir ekrankartı alabilirsin. İşlemcini sakın değiştirme. FX 8320 bile yer yer Amd t1100'ün gerisinde kalıyor. Yukarıdaki bilgilerde Powerini göremedim. Powerinin yetersiz gelme gibi bir durumu olabilir.

Bilgisayarı aldığım kutudan çıkan bütün bilgileri aynen yazdım. Güç ile ilgili 500W yazıyor ancak tavsiye vermek için gerekli herhangi bir bilgiyi nasıl bulacağımı anlatırsanız bulabilirim çünkü hakim değilim bu konulara. Bütçe konusuna gelirsek GTX 780 Ti ya da asus R9 serisinden yüksek sınıf ekran kartları alabilirim. Ama asıl sorunum optimizasyon olur. Mesela ben bu sisteme Nvidia GTX 780 Ti koymayı denesem uyumsuzluk yaşar mıyım? Cevabı çok dağınık yazdım, şöyle toparlıyım: Bu bilgisayarı üst seviye bir oyun bilgisayarı yapmak için hangi ekran kartını almalıyım ve kaç GB ram eklemeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Amd Phenom II T1100'e dar boğaz yapıcak bir ekrankartı bilmiyorum. Belki gtx 790. :D Gtx 790 saten çift gpulu bir ekrankartı ve PE 2.0 da darboğaz yapıyor diye biliyorum. Ama gtx 780 ya da R9 290X alırsan o power +80 değilse yetersiz gelebilir.

4 gb bellek ekleyebilirsin. Yeni bir ekrankartı alabilirsin. İşlemcini sakın değiştirme. FX 8320 bile yer yer Amd t1100'ün gerisinde kalıyor. Yukarıdaki bilgilerde Powerini göremedim. Powerinin yetersiz gelme gibi bir durumu olabilir.
600, 700 w iyi bir psu + Asus, Msi gtx 780 = sağlam bir oyun bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anaaa küçükken ben de Burhaniye'ye gidiyodum. Aslında bazen yine gidiyorum. Öneriler için çok teşekkürler. GTX serisinden yeni bir ekran kartı, 4GB 1333Mhz RAM ve PSU alıyorum, sonrasında yeni bir oyun bilgisayarım oluyor değil mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı