AMD Phenom II X6 ile GTX 1050 darboğaz yapar mı?

Beholster

Hectopat
Darboğaz tam olarak ne bilmiyorum fakat benim bilgisayarımda yaşandığından şüphe ediyorum. Bunu nasıl anlayabilirim veya şöyle açıklayayım. Benim ekran kartım GTX 1050 Asus model ve işlemcim ise AMD Phenom II X6 1100T. Ekran kartını besleyememsi gibi bir durum söz konusu mu yoksa başka bir sorun mu? LOL'de 60 FPS'in üzerine bazen 70 falan alıyorum bu sistemle. 16 GB RAM'im var. Normal mi yoksa darboğaz söz konusu olabilir mi acaba?

MSI Afterburner programını indirin. Oyuna girmeden açın. Sol üst köşede CPU ve GPU kullanımı yazacak. Hangisi yüzde yüzse o parça diğerine darboğaz yapıyordur.

Darboğazı o sistemle LOL de anlayamazsın. 1050ti olsa cevap evet ama 1050 ile yapmaz. İşlemciye yüklenen meşhur oyunlarımız BF1 ve GTA5 de %5-10 tahminim o da belki.

İşlemcin güçlü ve 6 Çekirdekli bir işlemci darboğaz yapacağını sanmıyorum GTA5 testlerine baktım 75-80 FPS de oynuyor insanlar darboğaz falan yok. Belki BF1 de bir miktar darboğaz yapacaktır ama FPS ler yüksek olacaktır.

Dediğin düşük ayarlara alınca benim oyununda bir cızırtı sorunu oluyor yapıların gidip gelmesi gibi inanılmaz derece rahatsız ettiği için ortaya alıyordum kenar yumusatmayi neden kaynaklaniyor olabilir ? Cızırtı derken kastettigim su ekrani sağa sola çevirince önümdeki yapi bina her neyse çizgiler halinde hareket ediyor fakat kipirdamiyor
Dediğin düşük ayarlara alınca benim oyununda bir cızırtı sorunu oluyor yapıların gidip gelmesi gibi inanılmaz derece rahatsız ettiği için ortaya alıyordum kenar yumusatmayi neden kaynaklaniyor olabilir

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı