AMD Phenom x4 9750 sisteme SSD Takma

ulas123

Hectopat
Herkese merhabalar!

6 senedir kullandığım sistem yavaş yavaş çürüyor artık. Şu anda HDD'de bad sector var. Dolayısıyla HDD performansı hiç iyi değil. Sistem 4-5 dakikaya anca açılıp kedine gelmekte. Yaz sonu sistemi değiştireceğimden dolayı HDD yerine SSD takmayı planlıyorum. Fakat sistem destekler mi? Tam performansta kullanamayacağımı gayet iyi biliyorum. Normal bir HDD'den daha hızlı performans alsam yeterli bana.

Sistem Özellikleri,

İşlemci: AMD Phenom x4 9750
Anakart: Foxconn A74-MLK
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4550
Bellek: A-Data 2GB Bellek
Güç Kaynağı: 350W markasız bir güç kaynağı.

Sorularım;
1. HDD'den SSD'ye geçtiğimde güç kaynağının yetmeme gibi bir durumu söz konusu olabilir mi? Mantığıma göre olmaması lazım ama yine de emin olmak için sorayim dedim.
2. HDD'den çıkan bağlantıları direkt olarak SSD'ye takabilir miyim?

Aklımda olan model;

Corsair 240GB Force LE SSD Disk CSSD-F240GBLEB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem destekler desteklemesine, güç kaynağı da sorun çıkartmaz. HDD bağlantılarını da takabilirsiniz SSD'ye fakat kullandığınız anakartın Sata birimi nedir? Örneğin o SSD Sata 3 ara birimini kullanıyor fakat sizin anakartınız Sata 2 destekliyor olabilir, bu durumda SSD daha yavaş çalışacaktır fakat tabii ki de HDD'den SSD'ye geçtiğinizde oluşan farkı hissedebilirsiniz rahatlıkla.

Sistem destekler desteklemesine, güç kaynağı da sorun çıkartmaz. HDD bağlantılarını da takabilirsiniz SSD'ye fakat kullandığınız anakartın Sata birimi nedir? Örneğin o SSD Sata 3 ara birimini kullanıyor fakat sizin anakartınız Sata 2 destekliyor olabilir, bu durumda SSD daha yavaş çalışacaktır fakat tabii ki de HDD'den SSD'ye geçtiğinizde oluşan farkı hissedebilirsiniz rahatlıkla.

SATA II destekliyor diye biliyorum anakartın. Dediğiniz gibi, farkı hissedeceksem hiç bir problemi yok benim adıma. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Bence alın. Sistem max. çalışmaamsına rağmen gözle görülür bir hızlanma olacaktır.
Sata 3 bile ssd lerin max gücünü kısıtlarken artık. ssd ler satalardan yavaş yavaş kurtuluyor. Yeni bağlantısı NVM express.
950 PRO NVMe M.2 512 GB SSD | SAMSUNG Electronics Turkey

Anlayacağınız bu işin sonu yok. Siz en altta olsa sata2 den başlayınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı