AMD Phenom x4 II 955 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Kylo

Hectopat
Daha fazla  
Ram:4GB 1333 MHz DDR3
İşlemci:AMD phenom x4 ıı 955 processor 3.20ghz 4 çekirdek
anakart:m4a88t-m/usb3
ekran kartı: Nvidia Geforce gt 430 2GB
güç kaynağı:550 watt

Bu sisteme uygun ekran kartı önerir misiniz? Bütçe 450-500 yeni RAM de alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim o serideki işlemcilere ekran kartı alma toptan değişiklik yap Phanom işlemciler cidden sıkıntılı ben Phanom II X6 İşlemcime R9 380 Aldım ve darboğazdan işlemcim yandı sen düşün

Kardeşim o serideki işlemcilere ekran kartı alma toptan değişiklik yap Phanom işlemciler cidden sıkıntılı ben Phanom II X6 İşlemcime R9 380 Aldım ve darboğazdan işlemcim yandı sen düşün

Şaka yapıyorsun her halde. 6 çekirdekli işlemci nasıl besleyemez. Eski ama kullanılabilir olması lazım diye biliyorum. Hız aşırtma yapsaydın bu eksikliği tamamlardı gibi geliyor.

Ram:4GB 1333 MHz DDR3
İşlemci:AMD phenom x4 ıı 955 processor 3.20ghz 4 çekirdek
anakart:m4a88t-m/usb3
ekran kartı: Nvidia Geforce gt 430 2GB
güç kaynağı:550 watt

Bu sisteme uygun ekran kartı önerir misiniz? Bütçe 450-500 yeni RAM de alacağım.

Bu sisteme masraf yaptığında değmez ama gözle görülür bir artış istiyorsan GTX 750 Tİ 400-450 TL fiyatına bulabilirsin her yerde. Hepsiburada.com ve Vatan Bilgisayar ilk tercihin olsun.

Ne zamandır darboğazdan işlemciler yanıyor ? Ve o serinin en güçlü işlemcilerinden biri olan Phenom II X6'dan bahsettiğinize emin misiniz ? O işlemciyle imkanı yok büyük darboğaz yaşamassın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kardeşim R9 390x Kullandım bu işlemci ile Birde 4460 İle kullandım aradaki 15 20 FPS'lik fark'tan basediyorm ve ayrıca Evet darboğaz yüzünden yandı anakartımda yada herhangi bir parçamda sıkıntı yoktu taş gibi çalışıyordu İşlemci 50 60 Dereceyi geçmezdi yeni ekran kartı geldikten sonra 100 dereceleri geçmeye başladı CPU cooler değiştirdim olmadı Vantilatör koydum 4460 10 Derecelik bi soğuma yaşadı X6 da tık yok hala sıcak tı en sonunda işte yandı anakartı 150 Liraya sattım sağlam bi şekilde kullanıyorlar x4 İşlemci ile 6 Çekirdek dediklerine bakmayın gerçekten 2 Çekirdekli ne işlemciler var bu işlemciye bin basıyor kesinlikla Fanboy'luk peşinde değilim AMD Ekran kartlarını güzel yapıyor Hatta zamanında Intel işlemciler çok pahalı diye AMD İşlemci önerirdim herkese ama şimdi durum değişti 50 100 TL Gibi farklar ile 2 3 Kat daha performanslı Intel işlemciler alabilirsiniz Kim 4460'a 500 tl vermek varken X6 Serisinden bir işlemciye 450 TL Verir'ki yada kim i5 6500 almak varken gidip 9590 Alır o fiyata Tekrar söylüyorum AMD Ekran kartlarında başarılı ancak işlemci konusunda gerçekten İş yapamıyor artık Oynadığım oyunlar Lol cs go gibi oyunlar olsa haklısınız Ben Doom 3 The division gibi oyunlar oynuyorum Arma 3 gibi işlemci kullanan oyunlarda X6 Gerçekten iş yapmıyor Özellikle online işlemci kullanan oyunlarda

Ben zaten X6 şu an en iyisi demiyorum, zamanının gayet iyi işlemcilerindendi. Ve o işlemci de zamanında gayet sağlam performans veriyordu, ısınıyordu orası ayrı. Ve i5 4460 ile arasında fark olması gayet doğal bir şey, aralarında hem teknoloji hem de nesil farkı var. Anlatmak istediğim şey ektedir. Phenom serisine para verilmez şu anda, fakat eldekiler de değerlendirilebilir. Hatta iyi bir soğutucu ile çarpan kilidi açıksa O.C ile performansı katlanabilir.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Kesinlikle Örnek veriyorum eskiden HD 7850 Vardı ve aldığım dönemlerde Bana gerçekten ultra da oyun oyantıyordu bu ikilisi Şuan için konuşacak olursam Kesinlikle Phanom gibi işlemciler üretmiyorlar 5 yıl önce bi 8350 Çıkardılar hala onu tavsiye ediyorlar 8 Çekirdek diyorlar 2 çekirdek bile etmez bana soracak olursanız :D

FX serisi rezalet zaten, onu hiç tartışmam bile. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı