AMD R5 3600 sıcaklık değerleri nasıl?

Ne yapmam gerekiyor.
Ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum, benim bilgimi aşıyor. Tek diyeceğim anormal bir durum, aynı işlemciyi stok fan ile kullanıyorum ve benim değerlerim bunlar. Konuyu öne çıkarıp bilgili birinin görmesini bekleyebilirsiniz.
İşlemci Stress Testi.png

Ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum, benim bilgimi aşıyor. Tek diyeceğim anormal bir durum, aynı işlemciyi stok fan ile kullanıyorum ve benim değerlerim bunlar. Konuyu öne çıkarıp bilgili birinin görmesini bekleyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 663339
Sizde ki r5 3600 mı?
Peki Ekran kartı fan açmadan kaç derece sıcaklık görüyorsunuz?

-Kasanın Hava Akışı
-Böyle bir durum mümkün mü bilmiyorum ama sıvı soğutmayı düzgün oturtmamış olabilir misiniz?
-Termal macun?

Hocam merhaba. Bende aynı işlemciyi kullanmaktayım. Sıvı soğutma olarak Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 240mm kullanmaktayım. Boşta 39-41 arası, oyunlarda ise maksimum 46-49 arasında geziyor.

Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Soğutma olarak da Aerocool Cylon 4 kullanıyorum. Boşta 38-42 , yükte maksimum 77 derece gördüm. Sizin sıcaklık değerleriniz kullandığınız soğutucuya göre çok daha düşük olmalı sisteminizde bir yanlışlık var.

Merhaba, istersen BİOS'a girip Core Performance Boost kapatarak aynı testi yapın, 3600 GHz'de çalışacaktır fakat fazla voltaj vermeyecektir işlemciye. Dediğim şekilde bakın isterseniz ısı değerlerine, isterseniz 4.20 Ghz yaparak farklı voltajlar denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı