AMD R5 M330 ekran kartı istenilen performansı vermiyor

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selam ilk öncelikle sistemim:

AMD R5 M330 ekran kartı.

8 GB RAM.

AMD A9 işlemci.

Windows 10 Home.

Sistemim laptop: HP laptop 15 BW0xx.

Laptopta 2 ekran kartı var. Harici ekran kartım önceden grafik ayarlarında gözükmüyordu. BIOS'u güncelledim geldi. Fakat Valorant gibi CS:GO gibi oyunlarda yüksekde de 30 FPS düşüktede 30 FPS bıktım artık aldığımdan beri bununla uğraşıyorum. Darboğaz? Şimdi bakacağım ama darboğazın çözümü olduğunu düşünmüyorum.

Cevaplayın lütfen kanser olacağım bundan dolayı.

Neden istenilen FPS vermiyor?

Öncelikle, kanser olmazsın.

Gelelim çözüme.
Laptop içinde kart ısınırsa kendini korumak için Thorttle dediğimiz işlem yürrülüğe girer.
Yani, frekans değerleri ve performansı düşer.
Termal macun yenilemek prize takılı oynamak ve yüksek performans seçeneğine almak sorununuzu çözecektir.

Öncelikle, kanser olmazsın.

Gelelim çözüme.
Laptop içinde kart ısınırsa kendini korumak için Thorttle dediğimiz işlem yürrülüğe girer.
Yani, frekans değerleri ve performansı düşer.
Termal macun yenilemek prize takılı oynamak ve yüksek performans seçeneğine almak sorununuzu çözecektir.
Hocam yüksek performans + prize takılı oynuyorum termal macun olabilir. Fakat şuna bakın lütfen :

Dosya Ekleri

• olaamazzz.PNG
    olaamazzz.PNG
    68,8 KB · Görüntüleme: 25
O site yasaklı ve yanlış bir site forum kuralları içinde yasaklıdır.

Gene, termal macun kaynaklıdır.

Ve, hiç bir şirket gaming modelleri içinde 20% üstü darboğaz yapacak ürün kombine etmez.
Hocam Laptopun içine açarsak tozlanır fln diyorlar. Neyse zaten yeni gzl bir gaming masaustu pc alıcam şu hayırlısıyla lgsyi atlatalım. Sonra gel keyfime :d teşekkür ederim.

İçini açarsan toz gireceğini kim söylüyor?

İçini açıp siliceksin yeni macun sıkıcaksın bu kadar basit bir iş için gerçekten uğraştığına değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı