AMD R7 270X OverDrive Overclock Sonrası Oyunlarda Crash Sorunu

burak3806

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
AMD R9 270X OC ekran kartına sahibim ve OC yapmak istiyorum. AMD'nin kendi yazılımı olan Overdrive ile hızları ve saatleri artırıyorum ama oyunlarda crash atıyor hatta bazen donuyor. Güç kontrolünü de artırıyorum voltaj sıkıntısı yaşamamak için, acaba bunlar neden oluyor, sebebini bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi OC yapmak konusundaki tecrübesizliğiniz. Overclocok, frekansı önceden belirlenmiş bir noktaya çıkarma işlemi değildir. OC, bileşenin kaldırabileceği en yüksek noktayı deneme yanılma ile bulma işlemidir.

Siz, kartınızı stabil çalışmayan bir frekansa çıkarmışsınız ve neden o frekansta çökme oluyor diyorsunuz. Silikon o frekansı kaldıramıyor. Sebebi bu. Frekansı düşüreceksiniz.

Sebebi OC yapmak konusundaki tecrübesizliğiniz. Overclocok, frekansı önceden belirlenmiş bir noktaya çıkarma işlemi değildir. OC, bileşenin kaldırabileceği en yüksek noktayı deneme yanılma ile bulma işlemidir.

Siz, kartınızı stabil çalışmayan bir frekansa çıkarmışsınız ve neden o frekansta çökme oluyor diyorsunuz. Silikon o frekansı kaldıramıyor. Sebebi bu. Frekansı düşüreceksiniz.
Teşekkür ederim fakat o ayarları 1-2 tık yükseltmiştim. Demekki dengede olmamış biraz daha deneyeyim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı