Athlon X4 860K Overclock Ve AMD Overdrive kullanımı

Birde benim şu an işlemci 4.2 GHZ çalışıyor ancak o diğer ayar 100 olan 99.7 olarak görünüyor. Dolayısıyla 4.19 GHZ olarak görünüyor.

Birde benim şu an işlemci 4.2 GHZ çalışıyor ancak o diğer ayar 100 olan 99.7 olarak görünüyor. Dolayısıyla 4.19 GHZ olarak görünüyor.
Farklı programlarda farklı hızlarda görünüyor. Mesela ben Core Temp ile baktığımda core 99.7 görünüyor işlemci 4.25 görünüyor, CPU-Z MSI ile baktığımda core 101 işlemci 4.32 gözüküyor. En doğrusunu CPU-Z veriyor diye düşünüyorum.

Hayır o ayarı yapabilirsin orda yeşil bir yuvarlak var Overdrive programında onun dışı kırmızı olursa sürekli yüksek hızda sabit çalışıyor. Senin ona tekrar basman gerekiyor.

Farklı programlarda farklı hızlarda görünüyor. Mesela ben Core Temp ile baktığımda core 99.7 görünüyor işlemci 4.25 görünüyor, CPU-Z MSI ile baktığımda core 101 işlemci 4.32 gözüküyor. En doğrusunu CPU-Z veriyor diye düşünüyorum.
1477058685705.jpg

1477058695538.jpg

Ben termal macunu tamamen üstünü kapatacak şekilde sürüyorum. 1-1.5mm kalınlığında oluyor hemen hemen. Zaten soğutucunun kelepçesini sıkınca fazla sürdüğüm macun kenara doğru kayıyor. Tabi çok abartacak derecede sürmüyorum. Gördüğüm kadarıyla termal macun az olmuş. Bir de macunun kalitesi de önemli ben stok soğutucu üzerindeki macunu silip Thermaltake TG-4 sürmüştüm 3.3W/m-k ısı geçişi var. Arctic öneriyorlar OC için ama piyasada yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı