AMD Radeon 530 sistemdeki ayarlar sizce nasıl?

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Böyle şeylerden çok anlamıyorum kendime göre bir ayar yaptım hangilerini değiştirsem daha iyi olur? Laptop kullanıyorum.

1653308843213.png

1653308865545.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmiş senkronizasyon bazı oyunlarda acayip bir gecikme yaşatıyor.
Mozaik döşeme modu hem FPS hem görsel için X4 de tutmanı tavsiye ederim yoksa DX11 oyunları çok acayip gözüküyor.
Örnek
Her oyun için böyle bozulmalar yapmasada kapalı tutmak böyle garip görüntülere sebep olabilir.

Dosya Ekleri

• 1653310657992.png
    1653310657992.png
    187,6 KB · Görüntüleme: 26
Gelişmiş senkronizasyon bazı oyunlarda acayip bir gecikme yaşatıyor.
Mozaik döşeme modu hem FPS hem görsel için X4 de tutmanı tavsiye ederim yoksa DX11 oyunları çok acayip gözüküyor.
Örnek
4X neden daha iyi?
Bana güzel görüntü lazım değil zaten FPS oyunları oynuyorum Valorant CS gibi.

Çoğu oyun X16 hatta NVIDIA saç fiziği X32 -X64 kullanıyor 4 aşırı düşük bir seviye zaten sadece yuvarlak alanlar düz gözükmesin diye.
Tabii deneyip görmen lazım FPS farkı oluyorsa yeniden kapatabilirsin.

Görüntüde yırtılma olmaması için düzeltme yaparken mouse, klavye ve monitöre gecikme ekliyor aslında azatlması lazım ama ben Valorant ve CS:GO'da test ettim aşırı gecikme vardı.

En üstteki ayarlarda gecikme önleme ayarı var o klavye ve mouse gecikmesini ciddi oranda düşürüyor oyun akıyor resmen, aktif etmek için (menüde olmuyor oyun içinde çalışıyor) kısayolunu değiştirmediysen alt+l ile çalışıyor açılınca garip bir ses kapanınca başka garip bir ses veriyor.

örtüşme önlemeyi ne yapayım?
Görüntüde yırtılma olmaması için düzeltme yaparken mouse, klavye ve monitöre gecikme ekliyor aslında azatlması lazım ama ben Valorant ve CS:GO'da test ettim aşırı gecikme vardı.

En üstteki ayarlarda gecikme önleme ayarı var o klavye ve mouse gecikmesini ciddi oranda düşürüyor oyun akıyor resmen, aktif etmek için (menüde olmuyor oyun içinde çalışıyor) kısayolunu değiştirmediysen alt+l ile çalışıyor açılınca garip bir ses kapanınca başka garip bir ses veriyor.

Alt+l ile ne oluyor?

En üstteki ayar giriş gecikmesini azaltıyor otomatik olarak çalışmıyor oyunun içinde iken "ALT+L" tuşlarına basınca açılıyor. Klavye ve mouse tepkisi artıyor, NVIDIA Reflex ile aynı işlevi görüyor.

En üstteki ayar giriş gecikmesini azaltıyor otomatik olarak çalışmıyor oyunun içinde iken "ALT+L" tuşlarına basınca açılıyor. Klavye ve mouse tepkisi artıyor, NVIDIA Reflex ile aynı işlevi görüyor.
Teşekkürler hemen deniyorum.
Bunu kısayolu kullanmadan nasıl yaparız?
En üstteki ayar giriş gecikmesini azaltıyor otomatik olarak çalışmıyor oyunun içinde iken "alt+l" tuşlarına basınca açılıyor. Klavye ve mouse tepkisi artıyor, NVIDIA Reflex ile aynı işlevi görüyor.

Hocam bunu her zaman açmamızmı gerek yoksa bir kez açınca hep açıkmı kalıyor?
Hocam cevap verin bir basıyorum "DIDIDIDIIT" diye ses geliyor bir daha basıyorum "DUNDUNG" diye ses geliyor hangi seste açılıyor bu gecikme önleme?

Son düzenleme:
İnce olan ses açılması kalın ses kapanması her oyunu açtığında yapman gerekiyor diye hatırlıyorum. Sese göre anlarsın veya fare biraz daha yumuşuyor öyle de fark edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı